Bárczi Zsófia könyvének bemutatója

A Magyar széppróza napja alkalmából április 17-én került sor Bárczi Zsófia Vidéki lyányok énekeskönyve c. friss novelláskötetének bemutatójára a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet szervezésében. A szép számú érdeklődő jelenlétében az intézet docense, Benyovszky Krisztián nem csupán műhelytitkokról, alkotói folyamatokról, inspirációkról faggatta a szerzőt, hanem arról is, hogyan egyezteti az egyetemi oktatói, irodalomtörténészi és dékáni tevékenységeit a szépprózai alkotással.

Az elegánsan szellemes beszélgetésből egyebek mellett az is kiderült, hogy az egyetemi közeg meghatározó alapélményt jelentett a szövegek létrejöttéhez. A kötet a Phoenix Library gondozásában jelent meg. A novellák különleges atmoszféráját Szőke Erika izgalmas fotói gazdagítják.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand