Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny szlovákiai regionális fordulója

A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karának Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete a 2018/2019-es tanévben is megszervezi a szlovákiai magyar tannyelvű középiskolák (gimnáziumok, szakközépiskolák, szakiskolák) részére az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny szlovákiai regionális fordulóját.

A verseny helyszíne:
Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara, Nyitra, Drážovská 4

Időpontja:
2018. november 30. (péntek)

A szlovákiai fordulóban iskolánként 1, nagyobb iskolák esetében 2 versenyző vehet részt, a 300 diáknál több tanulóval működő iskolák 3 versenyzőt nevezhetnek. A verseny időrendje a korábbi évekhez hasonlóan alakul, azaz 9:00 órától kb. 15:00-ig tart, a pontos programot a résztvevőkkel e-mailben közöljük. A verseny ideje alatt a kísérő tanárok szakmai előadásokon vehetnek részt. Ebben az évben szlovákiai magyar nyelvjárási hangoskönyveket és a Tolcsvai Nagy Gábor vezette munkacsoport által írt, az Osiris Kiadónál megjelent új magyar nyelvtant mutatjuk be.
Minden résztvevőnek (diákok és kísérő tanárok) ebédet, a messzebbről (100 km fölött) érkező diákok és kísérő tanáraik számára kérésre 2018. november 29-ről 30-ra szállást biztosítunk.

A verseny fő szervezőbizottsága nevében tájékoztatjuk a kollégákat, hogy a tollbamondás és a feladatlapok javításakor ebben az évben is a helyesírási szabályzat 12. kiadását vesszük alapul, ez lesz a mérvadó. (A központi versenykiírás itt olvasható: https://www.erkel.hu/erkel2/?q=node/168).

A Kárpát-medencei döntőre 2019. február 28. – március 2. között kerül sor Gyulán, az Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola szervezésében. A korábbi évekhez hasonlóan 10 szlovákiai versenyző indítását tervezzük.

Kérjük az érdeklődő kollégákat, hogy részvételi szándékukat és az indítandó tanulók számát 2018. november 20-ig jelezzék a  e-mail címen. Ugyaneddig az időpontig kérjük a szállásigényt is jelezni. A versenyzők és a kísérő tanárok nevét legkésőbb 2018. november 29-én 9:00 óráig kérjük a  e-mail címen bejelenteni, hogy idejében elő tudjuk készíteni az emléklapokat és a jelenléti íveket.

Mindenkit szeretettel várunk Nyitrán.

Nyitrán, 2018. november 5-én                                                                                                            Szabómihály Gizella
                                                                                                                                                           a szervezők nevében

No event today!
No event to display

OPV Projektek

18. ÉLŐNYELVI KONFERENCIA

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand