Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogram

Tisztelt Hallgatók!

A 2018/2019-es tanévben is meghirdetjük a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramot.

Jelentkezni az alábbi egyetemekre lehet:

Debreceni Egyetem

ELTE, Budapest

Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Budapest

Széchenyi István Egyetem, Győr

II. Rákóczi Ferenc Főiskola, Beregszász, Ukrajna

A jelentkezés határideje: 2018. szeptember 25.

A támogatás formája ösztöndíj, mely a következő költségeket tartalmazza:

- megélhetési költség

- lakhatási költség

- utazási költség (egyszeri oda-vissza út)

- egészségügyi biztosítás díja

- tandíj

Az ösztöndíj összegének megállapításakor figyelembe vesszük a tandíjas képzésre jelentkező diákok számát és a tandíj mértékét. Az ösztöndíj kiszámítása ennek alapján történik. A 2017/2018-as tanévben az ösztöndíj havi 420 euró volt, a tandíj összegén kívül. Várhatóan a következő tanévben is hasonló mértékű lesz a támogatás nagysága.

Jelentkezni két kategóriában lehet:

1. Végzős (Bc. és Mgr.) hallgatók számára kutatói ösztöndíj szakdolgozatuk megírásához egy, két vagy három hónapos időtartamra.

A teljesítés feltétele. Egy hónap esetén a  dolgozat egy fejezetének, két hónap esetén a dolgozat két fejezetének, három hónap esetén az egész szakdolgozat bemutatása, és a témavezetőjének igazolása, hogy a dolgozat megfelel a szakdolgozattal szemben támasztott követelményeknek.

2. Hallgatói részképzés 2-5 hónapos időtartamra.

A teljesítés feltétele:

5 hónap esetén minimum 20 kredit bemutatása az előre meghatározott egyénileg összeállított tanulmányi terv alapján (az Erasmus mobilitáshoz hasonlóan). Rövidebb időszakra kért mobilitás esetén a külföldi intézmény oktatójának igazolása az óralátogatásról.

a) öt hónapos ösztöndíj esetében amennyiben a hallgató két szakos képzésben vesz részt, a mobilitás alatt egyéni megbeszélés alapján, vagy a mobilitás után be kell pótolniuk.

b) rövidebb képzés esetében a kötelező és a külföldi egyetemeken nem hallgatható tárgyakat az oktatóval történő egyéni megbeszélés alapján kell bepótolniuk.

A teljesítés feltétele a gyakorlatra előírt szükséges kredit megszerzése, a külföldi egyetem igazolása a gyakorlat elvégzéséről, szakmai beszámoló leadása.

Jelentkezni lehet: Vančo Ildikó kari Makovecz koordinátornál írásban () szeptember 25-ig.

A jelentkezésnek tartalmaznia kell:

név,

szak,

évfolyam,

a kiválasztott egyetem és szak pontos elnevezése,

a mobilitás időtartama és előrelátható időpontja.

Az ösztöndíj odaítéléséről pályázati bizottság dönt.

No event today!
No event to display

OPV Projektek

18. ÉLŐNYELVI KONFERENCIA

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand