Karunk oktatója az MMA díjazottjai között

Vashegyi György a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke adta át az MMA tagozati díjait hétfőn, 2020. augusztus 31-én a köztestület fővárosi irodaházában. Az elismerést kilenc kategóriában tizennyolc alkotónak ítélték oda, köztük Józsa Mónika kolléganőnknek.

Józsa Mónika karnagy, egyetemi tanár, a Felvidék zenei életének vezető egyénisége, számos jelentős kitüntetés birtokosa. Kiemelkedő munkásságának középpontjában az elmúlt századok, valamint a kortárs magyar kórusmuzsika megszólaltatása áll. Tanítványaival, kórusaival és közönségével együtt őrzi a magyar zenekultúra, különös tekintettel pedig a Zobor-vidéki népzene legnemesebb hagyományait.

A díjazottnak szívből gratulálunk és további sok szép szereplést, fellépést és örömet kívánunk.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand