Návšteva veľvyslankyne Českej republiky Lívie Klausovej na Fakulte stredoeurópskych štúdií

Dňa 14. októbra 2015 navštívila Fakultu stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku Ing. Lívia Klausová, CSc. Na pôdu FŠS zavítala v sprievode rektora UKF prof. RNDr. Ľubomíra Zelenického, CSc. a 1. tajomníka Veľvyslanectva ČR Mgr. Ondřeja Pometla. Privítali ju dekan FSŠ RNDr. Attila Komzsík, PhD. a riaditeľ Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr prof. PhDr. Tibor Žilka, DrSc., ktorí pani veľvyslankyňu informovali o poslaní FSŠ a Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr.

Keďže Fakulta stredoeurópskych štúdií patrí medzi popredné slovenské vysokoškol-ské inštitúcie venujúce sa skúmaniu a výučbe českého jazyka a kultúry, záujmom pani veľvyslankyne bolo zintenzívniť  vzájomnú komunikáciu a spoluprácu oboch inštitúcií. Pani veľvyslankyňa Ing. Lívia Klausová, CSc. prisľúbila vedeniu FSŠ pomoc pri návšteve českých odborníkov na jej pôde i pri organizovaní spoločných podujatí venujúcich sa českej kultúre. Veľvyslanectvo ČR a FSŠ už dlhodobo spolupracujú pri organizovaní medzinárodnej odbornej konferencie Česká literatúra a film, ktorej tretí ročník sa uskutočnil na pôde Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ 13. októbra tohto roku.

Š. Timko

VCSR3 1