Výborná spolupráca FSŠ so svojimi absolventmi

Dňa 25. augusta 2016 prebiehalo v Brezne nakrúcanie videodokumentu o významnom slovenskom spisovateľovi, evanjelickom kňazovi a politikovi Martinovi Rázusovi.

Na základe výbornej spolupráce s absolventmi našej fakulty PhDr. Ivanou Beniakovou (absolventka rigorózneho konania – školiteľ prof. Tibor Žilka) a Mgr. Erikom Knotekom (absolvent bakalárskeho i magisterského študijného programu Stredoeurópske areálové štúdiá) pri nahrávaní minuloročných dokumentov o Valentínovi Beniakovi a Ľudovítovi Štúrovi sa v rámci riešenia projektu VEGA Katolícka literatúra v stredoeurópskom priestore riešiteľský tím prof. PhDr. Tibora Žilku, DrSc. rozhodol opäť vytvoriť zaujímavý a originálny dokument, ktorý bude slúžiť pre potreby budúcoročnej konferencie o Martinovi Rázusovi i na vedecké a výchovno-vzdelávacie ciele. Nahrávania sa zúčastnili za Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr zástupca vedúceho projektu VEGA PhDr. Ján Gallik, PhD., i členka riešiteľského tímu Mgr. Hana Guzmická.

Článok, ktorý vyšiel v novinách Horehronie (autorka Monika Dolňanová) i fotografie (autor doc. Ing. Milan Pivovarči, CSc.) z nakrúcania dokumentu si môžete pozrieť TU:

V Brezne natáčali videodokument o živote a diele Martina Rázusa

PRÍPRAVA VIDEODOKUMENTU O ŽIVOTE A DIELE MARTINA RÁZUSA V BREZNE.

Horehronie o dokumente

IMG 4857 Small