Mire jó az AiS

Az Akadémiai Információs Rendszer (AIS) a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem információs rendszere. Tartalmazza a hallgatókkal, tanulmányokkal, oktatókkal és tanulmányi eredményekkel kapcsolatos összes információt. A „szisztéma“ majdnem minden elsős számára elég sok probléma forrása, főleg az első szemeszterben, illetve a beíratkozás folyamán. De valóban ennyire bonyolult és ördögien ravasz programról lenne szó, ami direkt megnehezíti a tantárgyfelvételt?

Szánt szándékkal meghiúsítja az órarend összeállítását azzal, hogy kizárólag csak a hajnali héttől kezdődő órákra enged feljelentkezni? Nem, erről szó sincs. Egy rendkívül egyszerűen kezelhető és átlátható rendszerről van szó.

Kezdjük a legelején: „Miért használjam ezt a rendszert?“ A válasz egyszerű – azért, mert enélkül nem tudunk lépni se előre, se hátra. Az AIS-ben intéződik minden, ami a tanulmányokkal kapcsolatos, kezdve a visszajelzés elküldésétől, ami megerősíti, hogy itt szeretnél tanulni, egészen a diplomamunka témájának kiválasztásáig. Elengedhetetlen kelléke az egyetemi létnek. A beíratkozás során, természetesen részletes magyarázattal fognak szolgálni a rendszer kezelését illetően, és kézségesen válaszolnak minden felmerülő kérdésre. Ráadásul a rendszeren belül a „Manuály“ szekcióban szintén egy remek használati útmutató segíti a lelkes gólyát a műveletek elsajátításában.

Oké. Eddig stimmel a dolog. De hogyan tovább? Ja, tantárgyfelvétel meg órarend-összeállítás. Ezt bizony egy adott határidőn belül kell teljesíteni. Ezt a terminust a „Evidencia štúdia-Správa dátumov akcií“ szekcióban lehet megtalálni, ahol részletes szétírás olvasható nem csupán a tárgyfelvételről, hanem minden időben határolt tevékenységről a rendszeren belül. Ezután felveszitek az órákat, feljelentkeztek a számotokra ideális időpontra, és ezzel kész is. Az első óra 7:30-tól kezdődik, az előadások és szemináriumok, illetve gyakorlatokat másfél óráig tartanak, köztük 15 perces szünettel. Nem feltétlen kell reggel kezdeni, akik szeretnek aludni és ügyesek, megoldhatják délutáni kezdéssel is, attól függően, adott-e olyan időpont.

Természetesen sok más teendőtök is lesz majd, amihez az AIS-t kell majd igénybe vennetek, de úgy gondolom, elsőre ennyi információ bőven elég. Menet közben könnyen elsajátítjátok majd a rendszer használatát, és rájöttök megannyi előnyére is. A rendszer segítségével megnézhetitek leendő csoporttársaitokat, tanáraitokat, kikkel lesztek közös órán, illetve előadáson. A rendszert saját magatoknak kell felfedezni és használni, ezzel elkerülhető sok kellemetlenség a tanulmányaitok során.

Csordás Péter

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand