Gyakran idézett kérdések

Beadhatom-e a jelentkezésemet több egyetemre, s ha igen, mindegyikért külön kell-e fizetnem?

Igen, több jelentkezési lapot is elküldhetek, akár egy egyetem különböző programjairól van szó, akár több egyeteméről. Általában érvényes, hogy egy jelentkezési lapon egy tanulmányi programot jelölhetek meg. A jelentkezés lehetséges hivatalosan megvásárolható nyomtatványon is (itt vigyázzunk, hogy olyat használjunk, ami aktuális), illetve elektronikusan is lebonyolítható.

A jelentkezések adminisztratív költségét a jelentkező állja, az adott tanulmányi programra megszabott díj alapján. Ahány jelentkezést nyújt be az érdeklődő, annyiszor kell a díjat, díjakat befizetni. Az elektronikus jelentkezés általában kedvezményes.

Ha tanári tanulmányi programra jelentkezem, és az általam tanulni kívánt két szak különböző karokon van, én melyik karhoz fogok tartozni?
A tanári tanulmányi programok hallgatói mindig ahhoz a karhoz tartoznak, amely szakja a program megnevezésében elöl szerepel. Például a magyar nyelv és irodalom – angol nyelv és irodalom tanulmányi program hallgatói a Közép-európai Tanulmányok Karának (KETK) a hallgatói, azzal, hogy a magyar nyelvet a KETK-n, az angol nyelvet a Bölcsészettudományi Karon hallgatják.

Van-e kollégiumi szálláslehetőség?
Az egyetem mintegy 1800 saját kollégiumi hellyel rendelkezik, ezt a számot kiegészítik a szerződéses partnerek. A református parókia mellett működő szakkollégium a magyar hallgatók rendelkezésére áll szintén. A kollégiumi hely megítélésénél szerepet játszik az állandó lakhely távolsága, a tanulmányi eredmények, illetve több más szempont is. A kollégiumi szállás kb. 50-60 euróba kerül havonta.

Mit jelent a gyakorlatorientált képzés?
Karunk tanulmányi programainak fontos része a pedagógiai, illetve a szakmai gyakorlat. Ennek során a hallgatók értékes tapasztalatokra tesznek szert, amelyeket felhasználhatnak további tanulmányaik során, illetve a későbbi munkahelyeiken. Az egyes tanulmányi programokba foglalt tantárgyakat úgy alakítottuk ki, hogy azok magasan megfeleljenek a szakma követelményeinek.

Miből fogok felvételizni?
A felvételi szabályzatban ismertetjük a pontozás körülményeit, ami alapján felállítjuk a jelentkezők sorrendjét az egyes tanulmányi programok esetében. A felvételi szabályzat megtalálható a kar weboldalán.

Elfogadják a SCIO NPS tesztelés eredményeit?
Igen. Helyettesíthetik részben vagy egészen a felvételit. A pontos feltételek megtalálhatók a felvételi szabályzatban.

Kell fizetnem tandíjat?
Nappali tagozatos hallgatók a tanulmányok standard ideje alatt nem fizetnek tandíjat. Ha a hallgató túllépi a tanulmányi program standard időtartamát, akkor fizet tandíjat. Pl. az alapképzés standard hossza általában három év. Ha a hallgatónak az alapképzést négy év alatt sikerül befejeznie, akkor a negyedik évért tandíjat fizet.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand