Módszertani workshop a KeTK-n

A Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet meghívására ebben az évben is megrendezésre került karunkon a már hagyományossá váló, a nyelvtanítás módszertanára fókuszáló workshop, melyet Dr. Klemmné Gonda Zsuzsa, az ELTE BTK Szakmódszertani Központ központvezető-helyettese tartott. Az idei workshopra, melynek címe “A helyesírás tanítása a szövegalkotási képesség fejlesztésével” volt, április 23-án került sor. Az eseményen az első éves magyar szakos és tanítószakos hallgatók vettek részt. A workshopon elhangzottak segítségével a hallgatók nemcsak elméleti, hanem gyakorlati tudást is szereztek, megismerkedve a nyelvtantanítást eredményesebbé tevő különböző módszerekkel. Ezek alkalmazása segítheti a tanár – diák közti hatékony együttműködést és az új módszereken alapuló sikeres nyelvtantanítást.

Modszertani workshop 01

Tóth Karolina, Lázár Orsolya, Varga Réka Virág