Aktuális óvintézkedések összefüggésben a koronavírussal

A koronavírus európai terjedésével kapcsolatos legújabb információk hatására a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem azonnali hatállyal az alábbi intézkedéseket hozza:

• Az alkalmazottak és a hallgatók számára tilos a külföldi kiküldetés vagy a szolgálati célú külföldi utazás.
  • Tilos a nemzetközi mobilitás keretében külföldi oktatók vagy hallgatók fogadása.
  • A hazai hallgatók számára bezárnak a kollégiumok. Kérjük a hazai hallgatókat, hogy legkésőbb péntek 12:00 óráig költözzenek ki a kollégiumból. A kollégiumban maradásról egyedi elbírálás alapján a KFE alá tartozó kollégiumok igazgatója, Mgr. Peter Hrobár dönt ().
  • A KFE külföldön tartózkodó hallgatóinak és alkalmazottainak nyomatékosan ajánljuk, hogy utazzanak haza. Mindenkit arra kérünk, hogy a külföldi utat szabályszerűen fejezze be. Ez irányú döntésüket a külföldi és az itteni egyetemi kapcsolattartó személlyel szükséges közölni, mégpedig lehetőleg elektronikus úton. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a külföldi tanulmányút idő előtti befejezésével kapcsolatos kiadások elszámolása végett őrizzenek meg minden igazolást és bizonylatot. További utasításokat a KFE honlapján, illetve e-mailben közlünk.
  • Kérjük a külföldről hazatérő valamennyi alkalmazottat és hallgatót, hogy vonuljanak 14 napos önkéntes otthoni karanténba. Kérjük egyetemünk alkalmazottait, hogy erről a tényről tájékoztassák közvetlen munkahelyi felettesüket. Ez az intézkedés mind a hivatalos külföldi kiküldetésre, mind a magánjellegű külföldi utazásokra érvényes.
  • A külföldi hallgatóknak azt tanácsoljuk, hogy idő előtt fejezzék be a szlovákiai tanulmányutat, és utazzanak haza.

Nyitrán, 2020. március 12-én