Erasmus+ projekt TRAIN-e-HOTEL

A Nyitrai KFE KeTK Idegenforgalmi Tanszéke 2021 novemberétől megkezdi a Leendő turisztikai szakemberek szak­mai képzésének inovációját egy fiktív szálloda segítségével (TRAIN-e-HOTEL) megnevezésű projektet.

A projekt az Erasmus+ program keretein belül került jóváhagyásra, 2. kulcsintézkedés: Együttműködő felsőoktatási partnerségek.

A csoport projektvezetői Ing. Beták Norbert, PhD. (KCR FSŠ) és PhDr. Palenčíková Zuzana, PhD. (KCR FSŠ) – a csoport további tagjai: Ing. Bieliková Hana, PhD. (KCR FSŠ), RNDr. PaedDr. Veselovský Ján, PhD. (KCR FSŠ) és Mgr. Sándor Zsuzsanna, PhD. (KAJAK PF), akik koordinálják majd a négy másik ország – Csehország (Slezská Univerzita, Opava), Magyarország (Pannon Egyetem, Veszprém), Lettország (Sia Biznesa Augstskola Turiba, Riga) és Olaszország (Universitá del Salento, Lecce) – csoportját, akik partnerként vesznek részt a projektben. A projekt megvalósításához nyújtott teljes pénzügyi támogatás összege 147 336,- EUR. A hároméves projektidőszak alatt különböző tevékenységeket hajtanak végre egy úgynevezett fiktív oktató szálloda (TRAIN-e-HOTEL) építése céljából, mely különösen a turisztikai ágazatban dolgozó jövőbeli szakemberek képzésében lesz alkalmazható. A projekt a munkaerőpiac dinamikusan változó és széleskörű igényeire reagál a turisztikai tanulmányi programok végzősei számára, és tükrözi a folyamatban lévő globalizációs folyamatokat, valamint a turisztikai szolgáltatások nyújtásának fenntartható megközelítését az intelligens és fenntartható turizmus (Turizmus 4.0) feltételei között. A projekt kedvező feltételeket teremt az új SMART digitális technológiák bevezetéséhez a jövő turisztikai szakembereinek oktatásában, és a fenntartható szállodai szolgáltatások fejlesztésének aktuális trendjeivel is foglalkozik, biztosítva a környezetbarát szállodai működést és a nemzetközi szállodahálózaton belüli interkulturális kommunikáció intelligens megoldásait.

Train e HOTEL

A cikk szerzői:
Ing. Beták Norbert, PhD. és PhDr. Palenčíková Zuzana, PhD.