A jubiláló magyar kórus decemberi koncertjei

A Nyitrai Konstantin Flizofus Egyetem Magyar Kórusa 2020-ban ünnepelte fennállásának 60. évfordulóját, bár a jár­vány­helyzet következtében nem tudott jubilálni az éneklő közösség.

Idén, 2022. december 1-jén viszont méltón megtartották a több mint fél évszázados ünnepélyt.

A nyitrai zsinagógát választották az ünnepi hangverseny helyszíneként, ahol a kiváló akusztika és a letisztult szépség közepette hallgathatta a kedves közönség a jubiláló műsort, amelyben nem csak kórusművek, hanem szólók, sőt egy fuvola-hegedű duó is felcsendült.

Csámpai Boglárka (Aranypáva-díjas) és Bohák Emese (Aranypáva-díjas) egy-egy zobori népdalokból álló összeállítást énekelt, Csető Júlia (matek-zene szakos hallgató)
és Csáky Máté (magyar-zene szakos hallgató) pedig Carl Stamitz: Op. 27, Duetto I, Allegro művét muzsikálták. A jubileumi hangversenyt követően egy összefoglaló videót tekinthetett meg a nézősereg, amely bemutatta az 1960-ban alapított kórus 60 éves múltját, működését, eredményeit.

A tartalmas filmvetítés után a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Magyar Kórusa ismét a pódiumra állt, ezúton ádventikarácsonyi tematikájú egyházi- és világi műveket énekelve. Így, a nagyszerű rendezvény két ünnepet is áthidalt: a 60 éves jubileumot és az ádventi időszak áhítatos várakozását.

A koncerten Józsa Mónika karnagyon kívül két kórustag is vezényelt: Bohák Emese (óvópedagógus hallgató) és Csámpai Boglárka (angol-zene szakos hallgató.

2022. december 7-én a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Magyar Kórusa koncertet adott a városi szabadtéri karácsonyi vásárban. Nagy öröm töltötte el az egyetemista énekeseket, hogy nem csak a vásárba ellátogató közönség, hanem számos diáktársuk is meglepte őket jelenlétükkel és mosolyukkal.

Ádventi hangversenyek és betlehemezés

Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Magyar Kórusa, a Koloni Zobor Hangja Vegyeskar, a galántai Kodály Zoltán Daloskör, valamint a gímesi alapiskola diákjai 2007-től rendszeresen látogatnak el közösen néhány Zobor menti településre az ádventi időszakban, hogy egy kis csillogást vigyenek, valamint lelki élményt szerezzenek a helyi lakosok és a hívek számára. Az idei esztendőben Felsőszelibe (dec. 9-én) és Nagycéténybe (dec. 11-én) látogatott el az éneklő és a betlehemező társaság, ahol mind a három kórus koncertet adott, a gyermekek előadták a gímesi betlehemezést, majd közösen énekeltek karácsonyi dalokat a kedves közönséggel, hisz Kodály Zoltán mondta: „Legyen a zene mindenkié!”.

Úgy gondolom, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Magyar Kórusának tagjaként, hogy a decemberi hangversenyeink során nem csak magunknak szereztünk lelki örömöt és feltöltődést, hanem a bennünket hallgatóknak is. Reméljük, hogy szebbé és meghitebbé tettük az ádventi időszakot mindenkinek, így várva a karácsony igaz és tiszta ünnepét. Innét szeretnék köszönetet mondani és áldott karácsonyt kívánni énekkartársaim nevében elsősorban Józsa Mónika tanárnőnknek/karnagyunknak, szüleinknek, rokonainknak, valamint a koncerteken bennünket jelenlétükkel megtisztelő közönségnek!

Csáky Máté

Jublileumi konecrt 1