TRAIN-e-HOTEL Projekt­találkozó Rigában

Az Idegenforgalmi tanszék, mint a KA220-HED-000023291 számú Eras­mus+ Strategic Partnership projekt ve­ze­tő intézménye képviseltette magát Ing. Beták Norbert, PhD. és PhDr. Bíziková Viktória, PhD., MBA személyében.

A nemzetközi találkozó 2023. január 24-27. között szervezte meg Lettország fővárosában, Rigában a Turiba Egyetem. A projekttalálkozón személyesen a partnerintézmények küldöttségei vettek részt, azaz a veszprémi Pannon Egyetem és a csehországi Silesian University, valamint online az olaszországi Univerzity del Salento munkatársai.

A találkozó fő programja a projekt kutatási és oktatási tevékenységek terén elért részeredményeinek bemutatása volt, amelyben az érintett intézmények  hallgatói is aktívan részt vesznek. A rigai találkozó során értékes hozzászólások hangzottak el többek közt a partnerintézmények országainak kulturális sajátosságait illetően. Az ezt követő témakör a virtuális szálloda interkulturális digitális kampányának elkészítésébe való betekintés volt. A következő napirendi pont a szállodai információs rendszer bevezetésének előkészítéséről szólt, beleértve az úgynevezett PMS (Property Management System) alkalmazását, valamint a szálloda környezetvédelmi stratégiájának folyamatáról is szó esett, hiszen ez utóbbinak tükröznie kell a szálláshely fenntartható működésének irányításával összefüggésben, az adott ország vonatkozó jogszabályait is.

Az egyes blokkok keretén belül megbeszélések, vélemény-, tudás- és tapasztalatcsere zajlott. A TRAIN-e-HOTEL projekt jelenleg fejlesztés alatt áll. Megállapítható, hogy folyamatosan teljesíti célját, és hozzájárul ahhoz, hogy a szállodaipar valós gyakorlatát közelebb hozza a hallgatókhoz, gazdagítja ismereteiket és készségeiket, elmélyítse a turisztikai ágazatban való munkavégzéshez szükséges általános és szakmai kompetenciákat.

Rigai látogatásunk egyik jelentős élménye volt a Lett Nemzeti Könyvtárban tett látogatásunk, amelyhez egy idegenvezetés is társult. Ez egy olyan közintézmény, amely fontos szerepet játszik a lettországi információs társadalom fejlődésében, támogatja a kutatást és a továbbképzést. A Daugava folyó partján álló, "Fény vára" nevű, rendkívüli és impozáns épület egyben kilátó is, amely Riga történelmi belvárosára, az UNESCO Világörökség részévé nyilvánított városra nyílik.

TRAIN e HOTEL 2023 01

TRAIN e HOTEL 2023 02