Szép Magyar Beszéd verseny – kari forduló

Hagyományainkhoz híven került megrendezésre a Szép Magyar Beszéd verseny kari fordulója 2023. április 25-én a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet szervezésében.

A verseny célja a beszédkultúra művelése és az igényes, szabályos kiejtés gyakorlása és terjesztése. A versenyzők feladata egy általuk választott és egy helyben kapott szöveg felolvasása volt. A megmérettetésre karunk hat hallgatója jelentkezett különféle tanulmányi programokból.

Miután a kari forduló szervezője, N. Tóth Anikó köszöntötte a jelenlévőket, ismertette a versenyzők fellépési sorrendjét, majd artikulációs és légzőgyakorlatokkal igyekeztek csökkenteni a feszültséget. A háromtagú szakmai zsűri elnöke Bauko János intézetigazgató volt, az értékelésben N.Tóth Anikó és Csobády Csilla doktorandusz, egykori versenyző vett részt.. Az eredményhirdetést megelőzően elárulták, hogy mennyi mindent kellett figyelembe venniük az értékeléskor: kezdve a hanglejtési formáktól, a hangképzésen át egészen a nonverbalitásig. Hangsúlyozták az igényes kommunikáció fontosságát, majd néhány jótanáccsal látták el a versenyzőket. A szakmai zsűri nehezen meghozott döntése alapján a következő eredmény született:

1.  helyezés: Kocsis Boglárka
2.  helyezés: Varga Renáta
3.  helyezés: Hajabács Zsuzsa

Kocsis Boglárka és Varga Renáta képviselik majd karunkat 2023. május 12-én a verseny országos döntőjén Esztergomban. Jó felkészülést kívánunk nekik!

Szöveg és fotó: Szűcs Natália másodéves mediátor szakos hallgató

Szep Magyar beszed 01