Recitačná súťaž Mihálya Tompu na našej fakulte

Na Fakulte stredoeurópskych štúdií 3. apríla 2024 prebiehalo nitrianske okresné kolo XXVII. ročníka celoslovenskej recitačnej súťaže Mihálya Tompu.

Na súťaž prišlo z oblasti Zoboru a okolia 32 recitátorov a prózistov plní vzrušenia a nadšenia. Na organizácii súťaže sa podieľali aj naši študenti druhého ročníka predškolskej pedagogiky a maďarčiny. Niektorí pomáhali pri registrácii, iní usmerňovali súťažiacich, fotili a s pomocou dramatických a zážitkových pedagogických hier pomáhali uvoľniť napätie súťažiacich a zlepšiť atmosféru. Dvaja naši študenti sa tiež zapojili do práce poroty, čiže mohli sme získať pohľad na odbornú časť súťaže a získať organizačné skúsenosti, ktoré môžu využiť vo svojej pedagogickej kariére v budúcnosti.

Ani hudba nesmela chýbať na súťaži. Naši študenti –Virág Mercédesz Fóthi, Ádám Mezei, Máté Csáky – na otvorení pripravili minikoncert pre účastníkov. Následne Gabriella Petres Csizmadia privítala účastníkov a s vedením Anikó N. Tóthovej sa súťaž začala.

Súťaž prebiehala v kategóriách lyriky a prózy, študenti súťažili vo vekových skupinách. Po ukončení sa porota stiahla na rokovanie, aby urobila svoje rozhodnutie. Čas čakania na výsledky sa strávil hrami pod vedením Vivien Hegedűsovej, čo potešilo súťažiacich. Viacerí poznamenali, že určite prídu aj budúci rok.

Na semifinále celoštátneho kola postúpili a budú môcť svoj talent ukázať tieto študentky:

Lyrika:

• 1. kategória: Lilien Gál
  • 2. kategória: Dóra Gálik
  • 3. kategória: Daniela Šonkoľ

Porota: Anikó N. Tóth, Katalin Lőrincz, Máté Csáky

Próza

• 1. kategória: Lea Gyepes
  • 2. kategória: Aliz Szakács
  • 3. kategória: Noémi Gálik

Porota: Gabriella Petres Csizmadia, Csilla Csobády, Jusztina Bondor

Gratulujeme súťažiacim a ich pedagógom, ďakujeme za účasť a želáme veľa úspechov všetkým postupujúcim!

Szavaloverseny 01

Szavaloverseny 02