Zahraničná odborná exkurzia študentov cestovného ruchu v Brne

DDňa 10.a04.a2024 sme sa z predmetu „Georgafia cestov­ného ruchu-svet“ zúčastnili pod vedením RNDr. PaedDr. Jána Vese­lovského, PhD. a Ing. Kristíny Pančíkovej, PhD. zahraničnej jednodňovej odbornej exkurzie v meste Brno v Českej republike. Z Nitry sme odchádzali o 7:30 hod. Počas cestovania sme využili čas na prezentovanie referátov o najvýznamnejších kultúrno-historických pamiatkach a rozmanitých atraktivitách cestovného ruchu v meste Brno.

Po príchode do Brna bola našou prvou zastávkou Katedrála sv. Petra a Pavla s prehliadkou interiéru. Následne sme sa presunuli do historického centra mesta, kde sme prechádzali cez tzv. Zelený trh s ponukou domácich a dovezených poľnohospodárskych produktov. Zážitkovou bola pre nás aj návšteva motýlieho domu Papilonia, t. j. priechodného pavilónu s tropickým prostredím s rôznymi druhmi exotických motýľov.

Po prehliadke Papilonie sme prechádzali námestím, kde sme si prezreli Brnenský orloj. Nasledoval rozchod na obed a ľubovoľné aktivity súvisiace so spoznávaním mesta, napr. návšteva Labyrintu pod zeleným trhom. Po obede sme spoločne navštívili hrad Špilberg s okolitým parkom a svetelnú fontánu.

Odchod z Brna sa konal o 17.00 hod. a do mesta Nitra sme sa vrátili pred 20:00 hod.

Exkurziu sme si veľmi užili. Získali sme množstvo nových informácií a svojimi aktívnymi vystúpeniami v podobe vopred pripravených referátov, ktoré sme prednášali v priebehu celého dňa, sme sa vzájomne obohatili o nové vedomosti.

Ďakujeme naším pedagógom za spoločne prežitý deň, ochotu pripraviť nám zaujímavý program a príjemný sprievod po meste Brno.

Tešíme sa na ďalšie odborné exkurzie a s nimi spojené zážitky.

Brno 01

Brno 02