Študenti vo videoklipe

Dvaja študenti našej univerzity: Máté Csáky z Fakulty stredoeurópskych štúdií, ktorý je zároveň huslistom a umeleckým vedúcim skupiny Kiss Zenészek, a Zsolt Fabian z Fakulty prírodných vied a informatiky, sa objavujú v najnovšom videoklipe Kiss Zenészek s názvom "Nem értem, miért", ktorý debutoval na YouTube kanáli skupiny dňa 25. novembra.

Špecifikum tohto videoklipu spočíva v tom, že skupina Kiss Zenészek úmyselne spolupracovala s ľudmi z Ipoly regiónu a Maďarska, aby klip čo najlepšie odrážal pestrosť mladej generácie. Príbeh sa točí okolo chlapčenského castingu a kladie otázku: Nájde speváčka chlapca, ktorý ju očarí?

Slová tvorcov klipu znejú: "Zámerne sme chceli nakrútiť klip, v ktorom sa objavia mladí chlapci podobní nám. Možno budú naši mužskí študenti teraz sklamaní, ale dúfame, že sa nájdu v rôznych postavách a budú sa môcť stotožniť s charakterom každého z nich. Chlapci sa snažia očariť hlavnú postavu svojím talentom a mužnosťou, no podarí sa im to... alebo predsa len áno?" - povedal Máté Csáky.

Text piesne napísala Natália Böjtös, ktorá je zároveň režisérkou videoklipu. Kameramanom bol Mátyás Csáky z KINEO Production, ktorému patrí osobitná vďaka. V štúdiu sa postarala o vynikajúci zvuk spoločnosť Randal Group Production.

Videoklip s názvom "Nem értem, miért" si môžete pozrieť tu:

Kis zeneszek 01

Kis zeneszek 02