Téma filmového cestovného ruchu dosiahla medzi­národný publikačný úspech

Úspešný absolvent Katedry cestovného ruchu FSŠ UKF, Mgr. Peter Moritz, PhD. riešil tému filmového cestovného ruchu už v roku 2017 v rámci bakalárskej práce s Ing. Teréziou Repáňovou, PhD. V roku 2019, spolu s Ing. Ľudmilou Mazúchovou, PhD., vedúcou diplomovej práce, spracovávali diplomovú prácu na tému „Dopyt po filmovom cestovnom ruchu na Slovensku“. Diplomová práca bola základom pre spracovanie odborného článku s názvom „Who takes part in film tourism? The analysis of determinants of visiting film locations“ v karentovanom časopise International Journal of Tourism Research o analýze determinantov návštevnosti filmových lokalít. Časopis sa špecializuje na problematiku výskumu v oblasti cestovného ruchu. Je evidovaný v databázach Web of Science a SCOPUS, s IF za rok 2022: 4,6, Hirschov index: 75, Q1. Článok schválený v roku 2023 bol doplnený štatistickými metódami od Ing. Michala Hrivnáka, PhD. z Ústavu regionalistiky a rozvoja vidieka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, kde úspešne ukončil doktorandské štúdium Mgr. Peter Moritz, PhD. a pôsobí na danej univerzite aj v súčasnosti.

Autorom blahoželáme a želáme veľa ďalších publikačných úspechov! Zároveň chceme podnietiť aj ostatných študentov k spolupráci so školiteľmi pri písaní záverečných prác, z ktorých taktiež môžu vzniknúť diela ocenené medzinárodnou kvalitou.

Film Tourism

Autor textu: Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.