Všetky články

Výstava Warmia a Mazury

Ďalšou zo série výstav, pochádzajúcej z plodnej spolupráce Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre a Poľského inštitútu v Bratislave, je výstava Warmia a Mazury ako aj výstava o kúpeľníctve v Poľsku. Výstavy boli inštalované v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít 2018.

Výstava z oblasti „wellnes“ cestovného ruchu má exteriérové vybavenie, čo umožnilo situovať ju pred budovou FSŠ. Zachytáva najmodernejšie trendy v poľskom kúpeľnom sektore a predstavuje najznámejšie atrakcie v danom rezorte. Druhá výstava o krajobrazoch Warmie a Mazúr je situovaná vo vestibule FSŠ. Na niekoľkých obrazoch je možné vidieť nádheru regiónu Warmie a Mazúr s jej najhlavnejšími prednosťami v kultúrno-tradičnom priestore, ako aj v oblasti cestovného ruchu v tomto regióne.

Milan Jozek

Warmia01