Všetky články

Riadenie zámockého hotela The Grand Vígľaš****

Dňa 4. decembra 2018 sme sa v rámci predmetu základy hotelierstva zúčastnili prednášky na tému Riadenie zámockého hotela The Grand Vígľaš****. Pozvanie prijal Ing. Tomáš Sokologorský, riaditeľ hotela. Prednášku obohatil svojimi skúsenosťami z dlhoročnej praxe. Ako nám povedal, začal študovať na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici, odbor cestovný ruch.

Po uplynutí štúdia išiel zbierať vlastné skúsenosti do hotelov v zahraničí. Po návrate zo zahraničia nastúpil do hotela Sitno ako vedúci obchodného oddelenia. Jeho nasledujúca a stále trvajúca kariéra je v hoteli The Grand Vígľaš**** na pozícii riaditeľa. Okrem iných zaujímavých informácií sme sa dozvedeli o výhodách a nevýhodách pracovných pozícií v hoteloch, či ako by sme mali riešiť rôzne problémy v rámci hotela, t. j. externé i interné problémy. Rozprával nám ako riešia napr. sťažnosti v hoteli. Stretol sa s pozitívnymi i negatívnymi recenziami od hostí, ktoré ako riaditeľ hotela musí riešiť. Zdôveril sa nám taktiež s nevýhodami v oblasti hotelierstva, ako napríklad práca počas sviatkov, víkendov a nočných služieb. Prednáška bola veľmi prospešná, aby sme si vedeli lepšie predstaviť, čo všetko zahŕňa práca v hotelierstve na vyšších pozíciách.

Pán riaditeľ nám všetko rozprával otvorene a z vlastných skúseností, čo si veľmi vážime. Sme vďační za to, že nás navštívil niekto z oblasti, v ktorej ako študenti cestovného ruchu chceme aj naďalej získavať skúsenosti.

Text: Miriama Magulicová, 2RCR

Photo: Katarína Bukovanová, 2RCR