Všetky články

Odborná prax v cestovnej kancelárii Turancar v Nitre

Ako študent, končiaci tretí ročník v odbore regionálny cestovný ruch, by som sa chcel podeliť o cenné pracovné a životné skúsenosti získané počas absolvovania trojmesačnej odbornej praxe v cestovnej kancelárii Turancar.

V cestovnej kancelárii, ktorej centrála sa nachádza v Nitre, konkrétne na Bratislavskej ulici č. 29, som začal od mesiaca marec vykonávať odbornú prax. Na začiatku som zastával pozíciu pracovník recepcie, neskôr asistent predaja. Vďaka možnosti trojmesačnej praxe a príležitosti pracovať pre cestovnú kanceláriu s 30-ročnými skúsenosťami som sa mohol po celý čas sebarealizovať. Vedenie, ako aj zamestnanci cestovnej kancelárie, mi s dôverou prenechali chod recepcie.

Ako pracovník recepcie som sa pod dohľadom skúsenejších naučil obsluhovať rezervačné systémy, vytvárať, vypĺňať, potvrdzovať, či stornovať rezervácie, vypracovávať a preposielať ponuky zájazdov klientom a rovnako som asistoval pri konečnej kalkulácii zájazdov a ich predaji. K mojej každodennej náplni práce patrila obsluha centrálnych e-mailov a ich doriešenie, ako aj vybavovanie a prepájanie telefonických hovorov. Prostredníctvom telekomunikačnej siete som odpovedal na požiadavky a želania klientov, či na otázky spolupracujúcich cestovných agentúr a našich pobočiek. Ako nenahraditeľná súčasť tímu pracovníkov cestovnej kancelárie som prijímal zásielky a poštu, ktoré som následne triedil a spracovával. Rovnako som mal príležitosť podieľať sa na riešení interných záležitostí súvisiacich s tvorbou zájazdov, marketingom, účtovníctvom či personalistikou. Súčasťou náplne mojej práce bola aj kontrola províznych faktúr a zmlúv o obchodnom zastúpení.

Vďaka možnosti absolvovať trojmesačnú odbornú prax v príjemnom pracovnom prostredí, vytvorenom zamestnancami cestovnej kancelárie Turancar, sa moje doterajšie vedomosti, nadobudnuté počas troch rokov štúdia, obohatili o cenné pracovné skúsenosti, ktoré určite doplnili chýbajúce riadky v mojom životopise.

Na záver by som sa chcel poďakovať vedeniu, ako aj zamestnancom cestovnej kancelárie Turancar, za vytvorenie príjemnej pracovnej atmosféry, ochotu a cenné rady.

Text a foto: Dávid Nižnanský, 3RCR