Všetky články

Odborná prax v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE

Prišiel čas na odbornú prax a my sme zavítali do Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE. Pani riaditeľka, Mgr. Andrejka Malatová, nás srdečne privítala a naša prax sa mohla začať.

Postupne sme sa zoznamovali s činnosťou a členmi organizácie a s celým chodom činností. Okrem spracovania stránok na sociálnych sieťach sme pripravovali itinerár informačnej cesty pre novinárov a touroperátorov. Veľa času sme strávili pri vyhľadávaní rôznych informácií či objavovaní subjektov v regióne, ktoré by pozitívne prispeli k rozvoju regiónu a pri vytváraní databáz dôležitých pre ďalšiu činnosť a spoluprácu oblastnej organizácie. Prax nám ukázala, že práca v oblastnej organizácií nie je len o sedení v kancelárii, ale aj o práci v teréne.

Dôkazom, že prax môže byť aj zábavou, bol úžasný deň pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny 2019 v Bojniciach. Podujatie začalo sprievodom, kde sa predstavili sokoliari Aquila aj so svojimi dravcami, postavy Festivalu zámockých príbehov, masky zvierat Národnej zoo Bojnice a Tanečná skupina MIMIKRY. Všetci účinkujúci pomohli pri oficiálnom otvorení letnej turistickej sezóny v Bojniciach. Dve vystúpenia vo svojom areáli predviedli sokoliari Aquila aj s perfektnými dravcami, ktorí ukázali, že vedia počúvať svojho sokoliara, ale len keď sa im naozaj chce. Ďalej deň pokračoval KLAUNIÁDOU, na večer prišla skupina Jany Krištof Lehotskej, a keď sa zotmelo, sokoliari prichystali pre návštevníkov Fakľový sprievod a Ohňovú show. Sprievodným podujatím bolo podujatie Víno žúr, na ktorom na návštevníkov čakalo 1001 druhov vín z odbornej medzinárodnej súťaže VÍNO BOJNICE. Ďalším spestrením praxe bolo natáčanie reportáže RTVS o situácii cestovného ruchu v Bojniciach.

Prax nám ukázala, že oblastné organizácie cestovného ruchu predstavujú dôležitú súčasť cestovného ruchu, napomáhajú rozvoju regiónov a snažia sa, aby bola naša krajina čím ďalej, tým viac atraktívnejšia a lepšia. Na praxi sme nadobudli veľa skúseností a poznatkov, ktoré budeme vedieť uplatniť aj v budúcnosti. Prax v Oblastnej organizácií cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE bola rozprávková ako samotný Bojnický zámok. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s úžasnou pani riaditeľkou Andrejkou.

Text: Kristína Medeková & Adriána Krajčovičová
Foto: Adriána Krajčovičová & Detail PhotoStudio