Všetky články

Ako sa dá skĺbiť štúdium na univerzite a profesionálny hokej?

Mladý talentovaný slovenský hokejista Filip Krivošík, ktorý je študentom prvého ročníka bakalárskeho študijného programu stredoeurópske areálové štúdiá (Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre) získal v máji tohto roku so seniorským tímom najvyššej fínskej ligy HPK Hämeenlinna majstrovský titul a s klubom predĺžil zmluvu.

Filip bol dôležitou oporou slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov aj na viacerých majstrovstvách sveta a „nakukol“ už aj do seniorského reprezentačného mužstva pod vedením Craiga Ramsayho. Popri budovaní kariéry profesionálneho hokejistu však nezabúda ani na dôležitú súčasť ľudského života, ktorou je vzdelanie, a práve preto si vybral študijný program, ktorý mu umožňuje vzdelávať sa v oblasti jazykov, literatúry a kultúry strednej Európy.

Ako sa Vám páči študijný program, ktorý ste si vybrali?

Je to zaujímavé, slovenčina a cudzie jazyky ma vždy bavili. Samozrejme, je ťažké nájsť štúdium, v ktorom by som sa našiel úplne celý, ale myslím si, že stredoeurópske areálové štúdiá boli dobrá voľba.

Ako sa Vám darí skĺbiť náročný program profesionálneho hokejistu s univerzitným štúdiom?

Robím čo sa dá, čo je v mojich silách a ako to viem najlepšie. Jasné, že pravdepodobne nie som najlepší študent, ale snažím sa. Samozrejme, som vďačný vyučujúcim, ktorí chápu to, že nesedím len doma na zadku, ale naozaj mám toho ako profesionálny športovec veľa. Treba si nájsť nejakú cestu a potom sa to dá skĺbiť.

Čo by ste odporučili záujemcom o daný študijný program?

Myslím si, že nie je dôvod báť sa. Treba skúsiť a určite si prídete na svoje.

Rozhovor s Filipom Krivošíkom viedol Ján Gallik