Všetky články

Exkurzia v hoteli Mercure Bratislava Centrum****

Dňa 29. novembra 2019 sme sa v rámci predmetu Základy hotelierstva zúčastnili odbornej exkurzie v hoteli Mercure Bratislava Centrum**** v Bratislave. Veľkou výhodou hotela je jeho poloha, pretože sa nachádza v blízkosti hlavnej železničnej stanice. Hotelom nás sprevádzala pani Barbora Krajčová.

Prostredníctvom tejto exkurzie sme mohli zistiť, ako funguje „zákulisie“ luxusného hotela. Naša exkurzia začínala na recepcii hotela, kde sme mohli vidieť, ako prebieha práca recepčného v medzinárodnom hoteli. Následne sme sa premiestnili do konferenčnej miestnosti, kde nám bol podaný výklad o fungovaní hotela Mercure Bratislava Centrum****. V tejto miestnosti sa konajú zasadnutia a rôzne mítingy. Po odborne podanom výklade naše kroky viedli do rôznych hotelových izieb. Mohli sme vidieť, že hotel disponuje tromi druhmi izieb. Základná izba v hoteli je štandard (comfort). Druhá možnosť ubytovania v hoteli je izba „twin“. Tretia, najdrahšia izba, sa nazýva privilage. Izby boli veľmi vkusne a účelne zariadené v štýle pop-art. Zaujímavosťou je, že dominantou hotelových izieb sú obrazy známeho umelca Andyho Warhola.

Exkurzia bola veľmi náučná a zaujímavá. Dozvedeli sme sa o fungovaní hotela, ktorý je prepojený s cestovným ruchom aj z praktického hľadiska. Ďakujeme vedeniu hotela a všetkým zamestnancom, ktorí sa nám počas exkurzie venovali. Taktiež by sme chceli poďakovať Ing. Ľudmile Mazúchovej, PhD., za možnosť návštevy hotela a spoznania hotelierstva v praxi.

Text: Michal Mihalka, 2 RCR
Foto: Lucia Havlová, 2 RCR