Všetky články

Premiéra filmu SVIŇA

V priestoroch kinosál nákupného centra Eurovea v Bratislave sa dňa 4. 2. 2020 konala slávnostná premiéra filmu Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna SVIŇA, ktorej sa zúčastnili i pracovníci Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre (prof. Žilka, doc. Gallik a Dr. Hlavinová Tekeliová).

Thriller, natočený podľa bestselleru Arpáda Soltésza, je inšpirovaný životom a smrťou, svetom vysokej politiky a mocou peňazí, vykresľuje zložitú spleť vzťahov medzi politikmi a mafiánmi, zneužívanie neplnoletých dievčat či vraždu novinára. Emóciu a silu filmu umocňujú i skvelé výkony známych slovenských hercov (Jozef Vajda, Marko Igonda, Diana Mórová a ďalší). Srdečne ďakujeme pani režisérke Mariane Čengel Solčanskej za pozvanie na slávnostnú premiéru. Teší nás to o to viac, že je veľmi úspešnou absolventkou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a zároveň externou spolupracovníčkou Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre v rámci projektu APVV-17-0012 Literatúra a jej filmová podoba v stredoeurópskom kontexte.

Text a foto: Mgr. Dominika Hlavinová Tekeliová, PhD.