Všetky články

Organizácie štátnych skúšok na FSŠ UKF v AR 2020/2021

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu spôsobenú pandémiou, štátne skúšky sa budú realizovať v súlade s aktuálnymi predpismi a nariadeniami platnými na území SR, ktorých cieľom je zamedziť šíreniu  pandémie COVID 19.

1. Štátne skúšky (ďalej ŠS) budú prebiehať dištančnou formou na videokonferenčnej platforme meet.ukf.sk.  Študenti sa môžu pripojiť z domu do videokonferenčnej platformy, členovia komisií štátnych skúšok sa môžu pripojiť z domu alebo kancelárie na pracovisku pri dodržiavaní protiepidemických opatrení (podľa pokynov vedúceho pracoviska).

2. Najneskôr 7 dní pred konaním štátnej skúšky komisia dištančne zasadne prostredníctvom videokonferenčného systému meet.ukf.sk a doladia detaily k programu dňa ŠS. Komisie si spravia časový rozpis študentov na daný deň tak, aby mali študenti určený čas, kedy budú musieť byť pripravení na nadviazanie online spojenia – napr.: prvý študent o 8:00, ďalší o 8:30 atď. Študenti budú vyrozumení ohľadne časového rozpisu prostredníctvom študentských emailov.

3. Najneskôr 3 dni pred konaním ŠS prebehne skúšobné spojenie všetkých študentov a členov komisie.

4. Každý člen komisie bude mať pripravený zoznam študentov (zabezpečia vedúci) a aj posudky k ZP. Elektronickú distribúciu ZP členom komisií zabezpečia vedúci pracovísk.

5. Študenti budú povinní mať celú dobu zapnutý mikrofón a kameru. Ohľadne technického postupu budú študenti štátnych skúšok vyrozumení. Odporúčame, aby na pripojenie sa využívali stolové počítače alebo notebooky a odporúčame použiť stabilné pripojenie k internetu (DSL, optika a pod.).

6. V súlade s § 108e zákona o vysokých školách 131/2002 Z.z. a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov bude priebeh online skúšania nahrávaný na zabezpečené úložisko. Minimálne zvukový záznam bude k dispozícii v priestoroch fakulty ako dôkazový materiál pre potreby objasnenia prípadného nečestného konania študentov, alebo v prípade, že niektorý zo študentov vznesie námietky voči priebehu štátnej skúšky ešte 3 mesiace po skončení krízovej situácie.

7. Ťahanie otázok bude realizované tak, že študent si povie číslo a komisia mu prečíta otázku. Číslovanie otázok sa bude aktualizovať denne a bude iné než je uvedené v AiS2 v zozname otázok na skúšku. Každá komisia si sama zabezpečí toto prečíslovanie a bude archivované.

8. Ak štátna skúška pozostáva okrem obhajoby aj zo štátnicových predmetov, študenti budú mať na prípravu odpovede približne 30 minút, po ktorých začnú odpovedať.

9. Po skončení odpovedí, obhajoby sa študenti odhlásia.

10. Po preskúšaní všetkých študentov sa komisia dohodne na výslednom hodnotení (BEZ ZÁZNAMU). Výsledky budú študentom oznámené cez AiS2. Následne sa komisia opäť spojí so všetkými študentami (tentokrát naraz) a predseda komisie im povie krátku, záverečnú reč, keďže promócie nebudú.

11. Predseda komisie zabezpečí zadanie priebehu obhajob, otázok a hodnotenia do AiS2. Následne sa na sekretariátoch najneskôr nasledujúci pracovný deň po ukončení ŠS vytlačí protokol o výsledku štátnej skúšky. Člen komisie, ktorý sa zúčastní ŠS, ale nie je z rôznych mimoriadnych dôvodov schopný dostaviť sa do zamestnania na podpísanie protokolu, pošle predsedovi komisie a dekanovi písomný súhlas s hodnotením komisie a protokol podpíše v najkratšom možnom čase po skončení mimoriadnych opatrení.

12. Následne sa vytlačia diplomy, dodatky, podpíšu sa dekanom a rektorom a v stanovenom čase sa zašlú absolventom poistenou zásielkou ako cenina.

13. Všetci študenti dostanú inštrukcie emailom a prostredníctvom webovej stránky fakulty. Technické návody sú zverejnené aj v EDU. Členovia komisie ich oboznámia o daných skutočnostiach aj 3 dni pred konaním štátnej skúšky pri skúšobnom prihlásení.