Všetky články

Konala sa súťaž v prednese rozprávok

Po troch rokoch si študenti Fakulty stredoeurópskych štúdií mohli konečne opäť vyskúšať svoje rozprávačské schopnosti prezenčnou formou.

Vo štvrtok 16. marca vyše päťdesiat divákov sledovalo vystúpenia piatich súťažiacich – študentiek odboru predškolská pedagogika na fakultnom kole súťaže Rozprávky národov, hlavným organizátorom ktorého bol Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy FSŠ UKF v Nitre, podujatie finančne podporilo Občianske združenie Lászlóa A. Aranya.  Súťažiaci dokázali, že počúvať rozprávky sa odporúča nielen deťom, ale aj dospelým, pretože rozprávky dokážu zohriať srdcia a duše, pohladia alebo rozveselia nás. Členky odbornej poroty - dr. Orsolya Hegedűsová, doc. Gabriella Petres Csizmadiová, doc. Anikó N. Tóthová a mgr. Csilla Csobádyová - len ťažko mohli vybrať tri účastníčky, ktoré budú reprezentovať našu fakultu v medzinárodnom záverečnom kole v Budapešti.

1. miesto: Kováčová Bettina, 3. ročník

2. miesto: Tóthová Kitti, 2. ročník

2. miesto: Pinkeová Vivien, 2. ročník

3. miesto: Krajnyiková Fanni, 1. ročník

3. miesto: Némethová Boglárka, 1. ročník

Do finále súťaže v Maďarsku postúpili Kováčová Betina, Tóthová Kitti a Pinkeová Vivien.

Mesemondo 01

Mesemondo 02