Všetky články

TRAIN-e-HOTEL Projektové stretnutie v Lecce

V dňoch 19.-21. septembra 2023 sa Katedra cestovného ruchu zúčastnila medzinárodného projektového stretnutia v Taliansku.

Katedra cestového ruchu, Fakulty stredoeurópskych štúdií, Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ako vedúca inštitúcia medzinárodného projektu Train-e-Hotel: Erasmus+ Strategic Partnership KA220-HED-000023291 v zastúpení Ing. Norbert Beták, PhD., PhDr. Viktória Bíziková, PhD., MBA, Mgr. Viktória Gergelyová, PhD., Ing. Hana Bieliková, PhD., RNDr. PaedDr. Ján Veselovský, PhD. a Mgr. Mária Kondé Pindesová sa zúčastnila medzinárodného projektového stretnutia.

Medzinárodné stretnutie sa konalo v dňoch 19. – 21. septembra 2023, na pôde Univerzite del Salento v Lecce v Taliansku. Na projektovom stretnutí boli osobne prítomné delegácie z partnerských inštitúcií, t. j. z Panónskej univerzity v Maďarsku, Sliezskej univerzity z Českej republiky a Turiba Universita v Rige.

Hlavným programom stretnutia boli prezentácie dosiahnutých čiastkových výsledkov riešeného projektu v oblasti výskumných a vzdelávacích aktivít, na ktorých sa aktívne zúčastňujú aj študenti študijných odborov zainteresovaných inštitúcií. Počas stretnutia v Lecce odzneli hodnotné príspevky mapujúce inovácie odbornej prípravy budúcich odborníkov v cestovnom ruchu s využitím fiktívneho hotela a udržateľnosti v cestovnom ruchu v kontexte manažmentu trvalo udržateľnej prevádzky ubytovacieho zariadenia. Ďalším bodom programu bola digitálna marketingová kampaň a príspevok k príprave implementácie hotelového informačného systému vrátane aplikácie tzv. PMS (Property Management System).

Súčasťou každého bloku boli diskusie, výmena názorov, poznatkov a skúsenosti v rámci riešeného projektu. Projekt TRAIN-e-HOTEL je aktuálne v štádiu riešenia. Možno konštatovať, že priebežne plní svoj účel a prispieva k priblíženiu reálnej praxe hotelového manažmentu študentom, obohacuje ich vedomosti a zručnosti, prehlbuje všeobecné a odborné kompetencie potrebné pre prácu v cestovnom ruchu.

Veľkým zážitkom v rámci našej návštevy v Lecce bola aj prehliadka mesta s návštevou historického centra, hradieb a barokovej katedrály.

Lecce 01

Lecce 02

Lecce 03

Text a foto:  RNDR. PaedDr. Ján Veselovský, PhD.