Všetky články

EXKURZIA DO ARBORÉTA MLYŇANY s predškolákmi

arboret1

S predškolákmi z MŠ Ľ. Okánika sa uskutočnila krátka exkurzia do Mlynian s cieľom poznávania základných druhov našej, ale aj exotickej dendroflóry, ako aj vychádzky a pohybu vo voľnej prírode. Exkurzia sa uskutočnila v rámci projektu „V zdravom tele zdravý duch“ Nitrianskej komunitnej nadácia, pričom sponzorom boli ZSE.

Exkurzie sa zúčastnilo 53 predškolákov s doprovodom 10 dospelých. Z nášho pracoviska (Ústav pre vzdelávanie pedagógov FSŠ UKF v Nitre) predškolákov sprevádzali spoluriešitelia projektu PaedDr. Ildikó Viczayová, PhD. a RNDr. Štefan Balla, PhD.

Aj keď nám počasie neprialo, dúfame, že akcia bola osožná aj pre najmenších návštevníkov, ktorí hravou formou spoznali jednu z jedinečných zbierok drevín v rámci strednej Európy v čase, keď kvitnú rododendrony, azálie a magnólie.

arboret2

arboret3