Všetky články

Cena dekana Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre

Dňa 9. decembra 2015 sa uskutočnilo zasadnutie Akademickej obce FSŠ UKF v Nitre za účasti zástupcov spolupracujúcich inštitúcií i významných osobností spoločenského života. Zasadnutie otvorila predsedníčka AS FSŠ UKF v Nitre doc. PhDr. Anna Sándorová, PhD., ktorá vyzdvihla význam rokovania akademickej obce v možnosti nastoľovať a prerokovať vízie úspešného rozvoja fakulty.

Z tohto hľadiska možno zvlášť upriamiť pozornosť na plnenie  kritérií kvality vzdelávacej, vedeckovýskumnej a ďalšej tvorivej činnosti na fakulte za uplynulé štvrťročné obdobie. Sumarizáciu dosiahnutých výsledkov RNDr. Attila Komzsík, PhD., dekan FSŠ UKF v Nitre doplnil o reflexiu ďalších možností a perspektív, výrazne determinovaných nielen dosahovanými výsledkami, ale tiež mierou spolupráce s domácimi i zahraničnými partnerskými inštitúciami ako motivačným impulzom i „sociálnym zrkadlom“ zmysluplnosti vedeckovýskumnej práce či poskytovaného vzdelávania. Dekan FSŠ UKF v Nitre vo svojom vystúpení zdôraznil nielen potrebu dobre odvedenej práce zo strany pracovníkov fakulty, ale aj prehlbovania existujúcej spolupráce, ktorej prínos je neprehliadnuteľný. Práve v tejto súvislosti sa rozhodol udeliť ocenenie  – plaketu Fakulty stredoeurópskych štúdií – nasledujúcim inštitúciám i významným osobnostiam:

• Veľvyslanectvu Maďarska v Bratislave za významný prínos v rozvoji vzdelávania maďarských pedagógov i všestrannú podporu záujmov fakulty. Ocenenie prevzala Eva Czimbalmosné Molnár, mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Maďarska.
  • Veľvyslanectvu Českej republiky v Bratislave za dlhoročnú spoluprácu a podporu aktivít fakulty. Ocenenie prevzal Ondřej Pometlo, 1. štátny tajomník Veľvyslanectva Českej republiky.
  • Veľvyslanectvu Poľskej republiky v Bratislave za dlhoročnú spoluprácu a podporu aktivít fakulty. Ocenenie prevzal Piotr Samerek, radca minister, zástupca veľvyslanca Poľskej republiky.
  • Ildikó Lőrinc, prodekanke Fakulty Jánosa Apáczai Csere Západomaďarskej univerzity v Győri za organizovanie a realizáciu odbornej praxe študentov fakulty.
  • Ladislavovi Olcsvárymu, generálnemu riaditeľovi Mercure Bratislava Centrum Hotel za poskytnutú pomoc pri vypracovaní a realizácii študijného programu Regionálny cestovný ruch a za podporu odborného rastu pracovníkov i študentov fakulty.
  • OTP Banke Slovensko za dlhoročnú morálnu a finančnú podporu fakulty, ako aj za podporu odborného rastu študentov. Ocenenie prevzala generálna riaditeľka Zita Zemková.
  • Spoločnosti Microcomp-Computersystém, s r. o. za dlhoročnú morálnu a finančnú podporu fakulty. Ocenenie prevzal generálny riaditeľ Jozef Gál.
  • Gáborovi Zászlósovi, predsedovi akciovej spoločnosti TriGranit Centrum za poskytnutú pomoc pri vytváraní vzťahov k účastníkom trhovej ekonomiky.

Dekan a predsedníčka Akademického senátu FSŠ UKF v Nitre zároveň udelili osobitné ocenenie Ladislavovi Borosovi, členovi Správnej rady UKF v Nitre, ktorý bol menovaný za čestného člena akademickej obce fakulty.

Aj keď zo strany fakulty ide len o symbolické poďakovanie, dosahované výsledky fakulty jednoznačne dokumentujú, že práve takáto širšia a intenzívna spolupráca zvyšuje šance úspechu fakulty,  veď „tajomstvo úspechu tkvie v tom, že vykonávame celkom obyčajné veci neobyčajne dobre“ (John D. Rockefeller).

MG 4410

MG 4411