Všetky články

Absolvovanie kurzu Galileo

Katedra cestovného ruchu FSŠ UKF v prvom februárovom týždni tohto roku zorganizovala pre študentov 3. ročníka Regionálneho cestovného ruchu absolvovanie kvalifikačného kurzu GDS Galileo. Galileo je globálny rezervačný systém (GDS – Global Distribution System), v ktorom sú uložené letecké poriadky, tarify a podmienky väčšiny leteckých spoločností na svete a používajú ho mnohé cestovné kancelárie a agentúry pri rezervovaní a vystavovaní leteniek.

Kurz prebiehal v priestoroch našej fakulty v termíne od 1.2. do 5.2., počas ktorého sme my študenti, účastníci kurzu, mali možnosť nazrieť do sveta leteniek. Naučili sme sa ako si správne vyhľadať vhodný let, následne urobiť rezerváciu, vyhľadať ceny leteniek aj s pridruženými poplatkami a oceniť letenku. Na konci kurzu nás čakala záverečná skúška na otestovanie získaných vedomostí a zručností. Po absolvovaní skúšky (pevne veríme, že sme ju spravili), dostaneme od spoločnosti Travelport Galileo Slovakia certifikát, ktorý nás oprávňuje pracovať v tých cestovných kanceláriách a agentúrach, ktoré využívajú rezervačný systém Galileo. Lektorka kurzu, p. Božena Molnárová, kurz obohatila množstvom tipov a historiek zo svojej dlhoročnej praxe s Galileom. Ďakujeme katedre aj pani lektorke za výborný kurz a rozšírenie našich doterajších vedomostí o rezervačných a distribučných systémoch využívaných v cestovnom ruchu.

Pavlína Turancová

Študentka 3.ročníka