Všetky články

Dlhoročná práca a osobné zanietenie korunované úspechom

Dňa 13. marca 2016 si Rákocziho spoločnosť v Budapešti pripomenula 115. výročie narodenia Jánosa Esterházyho - politika a symbol spolupráce medzi národmi v strednej Európe. Súčasťou osláv bolo tradične aj odovzdávanie ocenení - Plakety Esterházyho a ďakovného listu - takým osobnostiam, ktorým nechýba odhodlanie ani vytrvalosť konať v prospech vlastného spoločenstva.

V tomto roku sa tohto uznania dostalo prof. RNDr. Bélovi Lászlóovi, CSc., pedagógovi, dekanovi emeritus, ktorý sa viac ako pol storočie usiloval (i usiluje) dať národnostnému bytiu ľudský rozmer – zhmotniť a ďalej rozvíjať národné tradície, uchovávať kultúrne dedičstvo a prostredníctvom kultúrnych i vzdelávacích aktivít upevňovať to najvzácnejšie, čo máme – identitu.

MG 8492

Srdečne blahoželáme!