Všetky články

Zážitky z odbornej praxe

Čo si predstavíte pod pojmom kongres? Organizované podujatie, perfektne prichystané priestory a slušne oblečených ľudí? Presne to som mohla vidieť a zažiť na vlastnej koži spolu s mojim spolužiakom, Zoltánom Nagyom, vďaka súvislej odbornej praxi, ktorú práve absolvujeme vo Wellness hoteli Diplomat v Rajeckých Tepliciach a Residence Hotel & Club na Donovaloch. Spolu s hosťami, ktorí sa zúčastnili kongresu Hotel Expo 2017 sme toho okúsili ale ešte oveľa viac.

foto Goliatová Nagy 1

Kongres sa konal po prvýkrát vôbec, a to v priestoroch Wellnes Hotela Diplomat**** v Rajeckých Tepliciach v dňoch 14. – 15. 3. 2017.

Navštívilo ho 28 prestížnych kongresových hotelov, 100 pozvaných hotelierov, riaditeľov a manažérov slovenských firiem.

Pre odbornú verejnosť bol okrem perfektného občerstvenia počas oboch dní pripravený celodenný program v podobe prezentácií a workshopov, na ktorých sa mohli hostia aktívne zapájať.

Pozvanie neodmietol ani someliér Jozef Milčík, ktorý navštívil aj našu fakultu a sprevádzal nás podujatím Svet chutí a vôní Nitrianskeho regiónu, ktoré sme absolvovali v zimnom semestri.

Na kongrese sa stretlo množstvo odborníkov a hotelierov, vďaka ktorým bola naša prax obohatená o ďalšie nové poznatky, informácie a v neposlednom rade nové kontakty.

Alica Goliatová

Regionálny cestovný ruch