Všetky články

Jarné stretnutie hotelierov a HORECA konferencia 2017

V dňoch 16. – 17. mája 2017 sme mali jedinečnú príležitosť zúčastniť sa Jarného stretnutia hotelierov a HORECA konferencie 2017, ktoré sa konalo v priestoroch Hotela Holiday Inn v Žiline. Hneď na začiatku konferencie bol vymenovaný nový prezident ZHR SR, p. Ing. Tomáš Ondrčka, generálny riaditeľ Hotela Devín v Bratislave. Konferencia mala názov Digitálna revolúcia v hoteloch a reštauráciách – Hotelierstvo 4.0.

horeca17 1

Cieľom konferencie bolo poukázať na technologický vývoj a vplyv digitalizácie na každodennú činnosť, jej využitie pri získavaní hostí a dosahovaní vyššej efektivity a produktivity. Program konferencie mal tri hlavné bloky, rozložené do dvoch dní, ktoré mali priniesť konkrétne informácie a návody, ako sa stať modernou firmou či manažérom.

Úvod konferencie sa venoval hotelierstvu ako inteligentnému – smart priemyslu, hovorilo sa o vplyve online prostredia na náš biznis, o raste online rezervácií, o dôležitosti online platforiem, ktoré diktujú podmienky, ale aj o vplyve nových hráčov na trhu.

Ako všetky konferencie, tak aj táto konferencia priniesla praktické návody od profesionálov ako aplikovať trendy do praxe. Diskutovalo sa o príležitostiach i ohrozeniach, ktoré prináša digitalizácia v HORECA segmente. Snažili sa prezentovať dobré príklady z praxe a diskutovať o skúsenostiach kolegov. Jadro programu bolo orientované na to, ako má vyzerať dobrá webová stránka, ako pracovať s e-shopom, či o nevyhnutnom technickom vybavení. Odborníci hovorili o komunikácii prostredníctvom sociálnych sietí, o práci s recenziami. Počas oboch dní sme mali možnosť ochutnať výrobky vystavovateľov v stánkoch, ako napr. vynikajúcu zmrzlinu, kávu a iné, tzn. občerstviť sa. Prekvapením večera bol spoločenský program.

Možnosť zúčastniť sa tejto významnej udalosti predstavovala pre nás študentky príležitosť získať množstvo užitočných informácií. Od účasti na tejto konferencii sme očakávali, že nadobudneme odborné skúsenosti a inšpiráciu, ktoré neskôr využijeme aj v praxi, nakoľko v budúcnosti chceme v tejto sfére určite pracovať. Osobné stretnutie s profesionálmi v hotelierstve a gastronómii, členmi Zväzu hotelov a reštaurácií SR, speakrami, vystavovateľmi, ďalšími účastníkmi, hosťami a pravdepodobne aj budúcimi kolegami počas tohto podujatia, plus zúčastnenie sa spoločenského programu bolo pre nás určite nezabudnuteľným zážitkom.

Táto konferencia naplnila všetky naše očakávania a bola nenahraditeľným prínosom pre našu budúcu kariéru, za čo sme Zväzu hotelov a reštaurácií SR, ktorý nám poskytol lístky na dané podujatie, veľmi vďačné.

Michaela Červenková a Nikola Gálová

študentky 2. ročníka Regionálny cestovný ruch