Všetky články

Významné ocenenia vedecko-pedagogických pracovníkov FSŠ UKF v Nitre

Dňa 18. septembra 2017, počas slávnostného otvorenia akademického roka, bola viacerým vedecko-pedagogickým pracovníkom Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre odovzdaná Cena rektora.
Tú si za riešenie projektu APVV s názvom Mobilné zariadenia vo výučbe, vývoj mobilných aplikácií prevzal Mgr. Tibor Szabo, PhD., z Ústavu pre vzdelávanie pedagógov.
Cena rektora za celoživotné dielo bola následne odovzdaná významnej jazykovedkyni doc. PhDr. Anne Sándorovej, PhD., ktorá pôsobí v Ústave maďarskej jazykovedy a literárnej vedy. Mimoriadna cena rektora patrí Špičkovému vedeckému tímu (zameranie na stredoeurópske medziliterárne vzťahy), ktorú za celý tím prevzal prof. PhDr. Tibor Žilka, DrSc., z Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr. Do tímu z tohto pracoviska patrí i významný český komparatista prof. PhDr. Miloš Zelenka, DrSc. Jeho ďalšími členmi sú aj pracovníci Ústavu maďarskej jazykovedy a literárnej vedy: riaditeľ menovaného pracoviska, semiotik dr. habil. PaedDr. Kristian Benyovszky, PhD., súčasná dekanka FSŠ Dr. habil. PaedDr. Žofia Bárcziová, PhD., doc. Mgr. Zoltán Németh, PhD., a najmladšia členka tímu Mgr. Gabriella Petres, PhD.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej vedeckej práci.

Text a foto: Ján Gallik

20170918 102852