Všetky články

LABORATÓRIUM ZMYSLOV

Pomocou zmyslov dieťa od narodenia spoznáva okolitý svet a sprevádzajú ho po celý život na každom kroku. Dňa 8. novembra 2017 sa v priestoroch FSŠ UKF konal tvorivý workshop pre deti vo veku 6 až 8 rokov „Laboratórium zmyslov“. Organizátorom akcie bol Ústav pre vzdelávanie pedagógov.

Laboratórium zmyslov 1

Cieľom bolo prostredníctvom zážitkového učenia predstaviť deťom päť základných zmyslov a zároveň poukázať na ich nevyhnutnosť v každodennom živote človeka. Zároveň aktivity mali poukázať aj na to, aké ťažké je existovať bez nejakého zo zmyslov. Na aktivitách sa zúčastnilo 120 žiakov 1. – 2. ročníka ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre pod vedením pedagógov. Pre deti bolo pripravených 5 stanovíšť zameraných na 5 základných zmyslov: sluch (zakladáme hudobnú skupinu a sluchové pexeso), čuch (čo sa to skrýva v pohárikoch), hmat (hmatové pexeso, vyhmataj si svoje meno), zrak (zrakové ilúzie, vyrob si svoj čarovný kruh) a chuť (rozlíš podľa chute, aké ovocie sa skrýva v pohárikoch). Jednotlivé aktivity boli pre deti podnetné a nesmierne zaujímavé, pričom na záver si zopakovali všetky zmysly pomocou jednoduchej hry. Dúfame, že okrem diplomov si deti odniesli aj množstvo neoceniteľných zážitkov.

Doc. RNDr. Tünde Juríková, PhD. a RNDr. Štefan Balla, PhD.

Ústav pre vzdelávanie pedagógov

FSŠ UKF v Nitre