Všetky články

Využívanie vybraných nástrojov marketingu v Hoteli Wellness Patince ****

Dňa 27. novembra 2017 sa na pôde Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre, pod záštitou Katedry cestovného ruchu, uskutočnila pre študentov 2. ročníka odboru Regionálny cestovných ruch. v rámci predmetu Základy hotelierstva, pozvaná prednáška odborníka s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti hotelierstva.

D2

Pozvanie na pondelkové stretnutie prijal pán Mgr. Martin Slivka, PhD., obchodný riaditeľ Hotela Wellness Patince ****.

Cieľom stretnutia študentov s odborníkom z Wellness Hotela Patince bolo nahliadnuť do špecifickej vnútropodnikovej problematiky z oblasti hotelierstva. Študenti boli oboznámení s marketingovou stratégiou a organizačnou štruktúrou hotela, so špeciálnou formou externého obstarávania služieb, čiže outsourcingom, či dôkladným popisom požiadaviek kladených hotelom na uchádzača o pracovné miesto a ich následnou motiváciou a stimuláciou.

V diskusii študentov najviac zaujímali aktuálne témy, ako napríklad nedostatok kvalifikovaných ľudských zdrojov v cestovnom ruchu, vnútropodnikové vzťahy, jazykové bariéry a otázky o možnostiach absolvovania odbornej praxe zúčastnených študentov v samotnom hoteli.

Ďakujeme za podnetnú prezentáciu a bohatú diskusiu. Dozvedeli sme sa opäť niečo viac z hotelovej praxe.

Dávid Nižnanský