Všetky články

Konferencia vo Viedni

V dňoch 20. a 21. marca 2018 sme sa spolu s kolegyňami Mgr. Dominikou Hlavinovou Tekeliovou, PhD., a Mgr. Hanou Guzmickou zúčastnili konferencie International Scientific Conference on Social Sciences and Arts vo Viedni. V priebehu dvoch dní sme vystúpili s našimi príspevkami.

image1

Mgr. Dominika Hlavinová Tekeliová, PhD., predniesla svoj príspevok v sekcii etnológia a folklór. Ja s kolegyňou Mgr. Hanou Guzmickou sme vystúpili v rámci sekcie literatúry. Konferencia s medzinárodnou účasťou sa konala v historických priestoroch cisárskeho zimného paláca vo Viedni – Hofburgu.

image2

Organizácia konferencie bola na vysokej a profesionálnej úrovni. V rámci konferencie sme mohli navštíviť Kunsthistorische Museum, Mozartovo múzeum a mnohé ďalšie kultúrne centrá. Konferenciu sprevádzali i sprievodné akcie, ako napríklad večerný koncert klasickej hudby pre účastníkov. Naše príspevky boli prednesené na vysokej úrovni v anglickom jazyku a zodpovedali sme na množstvo otázok od ostatných účastníkov konferencie.

Mgr. Tomáš Móri

image3