Všetky články

Animačný kurz

Dňa 6. apríla 2018 sa študenti odboru Regionálny cestovný ruch z Katedry cestovného ruchu FSŠ v Nitre, mali možnosť zúčastniť Kurzu animácie voľného času od spoločnosti Stageman.

animaKCR

Cieľom kurzu bolo oboznámiť študentov s procesom práce s deťmi a s dospelými v ubytovacích zariadeniach, s možnosťami organizovania ich voľného času, a tak ich zabaviť a zaujať počas dovolenky.

Zábava a úsmev bola mottom celého kurzu, ktorý realizoval šéftréner animátorov Slavomír Pačuta, s ktorým sa ani na chvíľu nikto nenudil. Ukázal nám hry na získanie pozornosti ľudí a zároveň možnosti ako ich zabaviť. Upozornil nás aj na nepriaznivé situácie, ktoré pri hrách vznikajú, ako sa im vyhnúť, a tak pokračovať v hre. Pripravil si pre nás pár hier a tance, do ktorých sme sa všetci s radosťou zapojili a naozaj sme sa zabávali aj na hrách pre malé detičky. Práve pri takýchto hrách sme si uvedomili, že správanie animátora ovplyvňuje ich priebeh a chuť hostí zapájať sa do aktivít. Úsmev a dobrá nálada by mali patriť ku každému správnemu animátorovi.

Jednou z častí kurzu bola aj teoretická časť, kde sme sa oboznámili s pojmami animácia, ako vznikla a prečo je dôležitá. V závere kurzu sme sa rozdelili do skupín a každá skupina mala vytvoriť krátky program pre deti aj dospelých. Táto aktivita bola pre nás všetkých najnáročnejšia, a práve tu sme pochopili, čo všetko práca animátora obnáša. Vymyslieť program, ktorým zabavíte deti aj dospelých a zároveň byť aj napriek stresu usmievavý a plný energie, je náročné, ale tá radosť ľudí pri aktivitách Vás motivuje.

Tento kurz nám otvoril nové dvere do pracovných príležitostí, a to nie len tu doma, ale aj v zahraničí, keďže aj pri tomto povolaní je znalosť cudzieho jazyka veľkou výhodou. Sme veľmi radi, že nám naša katedra umožnila zúčastniť sa animačného kurzu a že ho viedol taký úžasný človek.

Erika Martančíková
študentka FSŠ