Všetky články

Exkurzia do hotela Devín v Bratislave

Priamo v historickom centre Bratislavy víta svojich hostí už viac ako 60 rokov tradičný hotel Devín. Je špeciálnym miestom stretnutí už od svojho slávnostného otvorenia v roku 1954. V minulosti ho poctili svojou prítomnosťou viaceré známe osobnosti, ako napríklad najvyšší svetský a duchovný vládca Tibetu Dalajláma, francúzsky filmový a divadelný herec Jean Paul Belmondo, americký mág a iluzionista David Copperfield, či významní politickí a ústavní činitelia.

foto 2 3

Elegantné hotelové priestory s pravou atmosférou starých čias sme mali možnosť, v rámci predmetu Hotelový manažment, navštíviť dňa 27. apríla 2018 aj my, študenti 2. ročníka odboru regionálny cestový ruch FSŠ UKF v Nitre. Po srdečnom privítaní hotelovým personálom v reprezentačných priestoroch hotela nás pri hotelovej recepcii očakávala obchodná manažérka hotela Devín, pani Júlia Grajciarová, ktorá nás hneď po vrelom privítaní oboznámila s dlhou históriou a jedinečnou architektúrou hotela, ktorá je dielom renomovaného architekta Emila Belluša. Majestátna budova, v ktorej hotel pôsobí už viac ako 60 rokov, je zároveň chránenou kultúrnou pamiatkou. Aj napriek vysokej obsadenosti hotela hosťami sme pokračovali v prehliadke hotelových izieb, ktoré nás očarili tradičnou eleganciou v kombinácii s moderným vybavením. Po navštívení exkluzívnych izieb a apartmánov s výhľadom na rieku Dunaj alebo Bratislavský hrad sme mali príležitosť oboznámiť sa s vnútropodnikovou problematikou a hotelovým dianím. Po zodpovedaných otázkach študentov, venovaných práve problematike hotelového manažmentu a otázkach týkajúcich sa poskytovaných služieb, sme mali možnosť nahliadnuť do intímneho Spa centra, ktorého súčasťou bolo aj menšie fitness centrum s pestrou ponukou doplnkových služieb. Našou nasledujúcou zastávkou bola návšteva pôvabných priestorov pre firemné, kongresové a súkromné podujatia, kde sme boli informovaní o kapacite a využiteľnosti jednotlivých priestorov a o možnostiach vzájomného prepojenia jednotlivých hotelových priestorov z dôvodu uspokojenia aj tých najnáročnejších potrieb a želaní hosťa. Na záver naše kroky smerovali do noblesnej Francúzskej reštaurácie, v ktorej sme boli oboznámení s pestrou ponukou jedál a nápojov.

Toto všetko premenilo našu návštevu na nezabudnuteľný zážitok, za ktorý vedeniu hotela v mene celého nášho ročníka srdečne ďakujeme.

Text: Dávid Nižnanský

Foto: Ľudmila Mazúchová