Všetky články

Svetový deň cestovného ruchu v Nitre

Dňa 1. 10. 2018 sme sa v rámci predmetu gastronómia zúčastnili Osláv 13. ročníka Svetového dňa cestovného ruchu v Nitre. Prednášky sa týkali rôznych tém a jednou z nich bola aj téma Keď sa sen stáva skutočnosťou alebo nové podnikateľské zámery v oblasti gastronómie, ktorú predstavili

bratia Patrik a Lukáš Masárovci. Podnikajú v gastronómii a vlastnia Bistro Bearded Brothers, ktoré sa nachádza v Nitre. Počas prednášky sme sa dozvedeli ako s podnikaním začali, aké bolo ťažké dosiahnuť to, po čom túžili a koľko prekážok museli prekonať kvôli neprajnosti ľudí. Začínali v roku 2016, keď si kúpili cez internet pojazdný stánok a začali predávať tacos, hotdogy a burgre. Neskôr sa dokázali vypracovať technikou pokus-omyl na konkurencieschopný podnik s kamenným bistrom, kde ponúkajú širokú škálu jedál a nápojov.

Ich vízie a sny sa rozširovali ďalej a dnes podnikatelia plánujú vytvoriť projekt s názvom Projekt bez hraníc. Realizovať by sa mal v krásnom prostredí Ratnovskej zátoky, ktorá sa nachádza pri obci Ratnovce približne 3 km od mesta Piešťany. Krásny záhradný areál by mal byť zameraný na šport, zábavu a dobré jedlo. Súčasťou areálu budú bazény, tenisové kurty, wakeboardový areál, beach bar, reštaurácia, kemp a mnoho ďalších atrakcií.

Prednáška sa nám veľmi páčila, zaujala nás a sme radi, že sme sa jej mohli zúčastniť. Osobne si to na Slovensku vieme predstaviť a myslíme si, že by sa tým otvorili nové brány ďalším možnostiam rozvoja našej krajiny.

Text: Barbora Janíčková, Adriána Krajčovičová, Diana Krličková, 3RCR a 3RCM
Foto: Diana Krličková