Všetky články

Kam na prax? 2. hotelový veľtrh práce pre študentov cestovného ruchu

Dňa 11. 10. 2018 Katedra cestovného ruchu FSŠ UKF v Nitre uskutočnila workshop s názvom Kam na prax? 2. hotelový veľtrh práce pre študentov cestovného ruchu v rámci predmetu odbornej praxe.

Na workshope sa prezentovali riaditelia a zástupcovia zo zmluvných hotelov, konkrétne Hotel Kaštieľ Mojmírovce***, Hotel Mercure Bratislava Centrum****, Hotel Ibis Bratislava Centrum*** a Hotel The Grand Vígľaš****.

Po otvorení workshopu Ing. Ľudmilou Mazúchovou, PhD., sa predstavili a bližšie priblížili svoje hotely ich zástupcovia. V dobrej nálade a príjemnej atmosfére nám bolo poskytnutých množstvo informácií od odborníkov z hotelového priemyslu. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavého, za účelom nájdenia správneho hotela na výkon odbornej praxe. Minuloroční absolventi si vďaka tomuto workshopu našli prácu v daných hoteloch, čo považujem za veľmi pozitívne.

Zúčastnené hotely ponúkali rozdielne benefity, čo na nás študentov veľmi zapôsobilo. Po prezentácii hotelov sme mali príležitosť stretnúť sa so zástupcami hotelov osobne formou pohovoru. Do hotelov, ktoré nás zaujali najviac, sme odovzdali životopisy.

Vďaka tomuto podujatiu máme lepšiu predstavu o tom, kde by sme chceli vykonávať odbornú prax. Ako študentka ho hodnotím veľmi pozitívne a v mene celého nášho ročníka ďakujeme za zorganizovanie tohto workshopu.

Text: Adriána Krajčovičová, 3RCR
Foto: Natália Matejčíková, 3RCR