Všetky články

Konferencia HORECA 2018 – Jesenné stretnutie hotelierov

Dňa 9. 10. 2018 sme sa zúčastnili konferencie HORECA 2018 – jesenného stretnutia hotelierov. Tento ročník sa konal vo Vysokých Tatrách v Grand hoteli Bellevue a témou boli Impulzy v 21. storočí. Vďaka tomu, že je Katedra

cestovného ruchu FSŠ UKF v Nitre partnerom Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska, sme mali účasť na konferencii zdarma. Bola to pre nás úžasná skúsenosť a skvelá príležitosť vypočuť si niečo o blížiacich sa trendoch v hotelierstve. Program zahŕňal medzinárodných a slovenských hotelierov, obchodné príležitosti a výstavy, slávnostnú večeru a vyhlásenie top hoteliera roka.

Hovorilo sa o inováciách, dôležitosti spätnej väzby, sťažnostiach hostí a vlastných skúsenostiach s riadením úspešných hotelov na Slovensku a v zahraničí. Pozvaná bola aj psychologička, ktorá vyjadrila svoj názor, ako riešiť situáciu a konflikty s hosťami. Veľmi zaujímavá bola diskusia s manažérmi troch hotelov (Elizabeth Trenčín, NH Bratislava Gate One a FIS Jasná). Hotel Bratislava Gate One predstavil svoj online check-in/check out a hotel FIS Jasná aktívnu komunikáciu s hosťom pomocou aplikácie.

Počas voľného programu sme mali možnosť ochutnať rôzne druhy káv a čaju. Zúčastnili sme sa prezentácií o slovenských vínach. Konferencia nás obohatila o nové informácie, ktoré môžeme využiť pre svoje budúce zamestnanie alebo podnikanie.

Text: Bc. Barbora Profietová, Bc. Bronislava Kolesárová 1MRCR
Foto: Bc. Barbora Profietová, Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.

2 868x1159

5 868x1159