Všetky články

(Ne)obyčajný hotel Mercure Bratislava Centrum****

Dňa 30. novembra 2018 sme sa v rámci predmetu základy hotelierstva zúčastnili odbornej exkurzie v hoteli Mercure Bratislava Centrum**** v Bratislave. Hotel sa nachádza v centre mesta a patrí pod hotelovú sieť Accor. Hotelom nás sprevádzal zástupca riaditeľa, pán Štefan Gálik.

Prostredníctvom tejto exkurzie sme mohli ako študenti nahliadnuť do fungovania tohto luxusného hotela. Mali sme možnosť nazrieť do 2 konferenčných miestností, v ktorých sme dostali základné informácie o hoteli. Ďalej sa kroky našej prehliadky uberali cez lobby bar, reštauráciu a časť kuchyne. Prehliadka ubytovacej časti hotela začala na šiestom poschodí. Mohli sme si všimnúť rozdiely medzi zariadením izby typu štandard a apartmánom. Izby sú dizajnovo veľmi pekné, a to aj s použitím pop-artových prvkov umenia. Zaujímavým prekvapením bola pre nás izba z projektu „My room“, ktorá bola zariadená v originálnom komixovom štýle. Naša exkurzia skončila opäť v konferenčnej miestnosti, kde nás čakalo malé občerstvenie, čo bolo zo strany manažmentu hotela veľmi milé a pozorné.

Počas sprevádzania sme sa dozvedeli veľa nových poznatkov a informácií z oblasti hotelierstva, z ktorých môžeme čerpať v budúcnosti. Okrem toho sme sa dostali na miesta, kde by „obyčajného“ človeka len tak nepustili. Ďakujeme.

Text: Kristína Kosírová, 2RCR

Mercure 1