Všetky články

Kúzlo programu Erasmus+ v Španielsku

Ako študentka druhého ročníka katedry cestovného ruchu som strávila letný semester akademického roka 2022/2023 v Španielsku. Prihlásenie sa do prog­ramu Erasmus+ bolo jedno z najlepších rozhodnutí, aké som kedy urobila.

Vďaka možnostiam, ktoré ponúka program Erasmus+, som sa rozhodla stráviť letný semester akademického roka 2022/2023 na juhu Španielska, v meste Almería. Na túto vzrušujúcu cestu za poznaním a dobrodružstvom sme sa s mojou najlepšou priateľkou vydali spoločne a ani sme netušili, aké fantastické chvíle nás čakajú.

Almería je nádherné mesto na pobreží Stredozemného mora a môže sa pochváliť fascinujúcou históriou a kultúrou. Univerzita, na ktorej som študovala, poskytovala veľmi otvorené a priateľské prostredie. Stretla som spolužiakov z Nemecka, Talianska, Francúzska a mnohých ďalších krajín. Počas nášho spoločného pobytu sme sa stali pevnou komunitou a zúčastňovali sme sa na mnohých zaujímavých podujatiach. Život v Almeríi bol fascinujúci. Je plná kaviarní, reštaurácií, kde som mohla objavovať miestnu kuchyňu a spoznať španielsky životný štýl.  Časť voľného času som trávila na pláži, kde som si užívala prechádzky po pobreží a opaľovanie. Počas nášho pobytu sme podnikli veľa výletov a spoznali sme veľa krásnych miest v Španielsku a jeho okolí. Víkend sme strávili v Barcelone, kde sme žasli nad Gaudího úžasnými dielami, prechádzali sme sa po slávnej La Rambla a užívali si ruch na pláži. Celý týždeň sme strávili na Ibize, kde nás očaril búrlivý nočný život a pôvab jej nádherných pláží. Zabávali sme sa vo svetoznámych kluboch, relaxovali na piesočnatých plážach a s úžasom sledovali nádherné západy slnka. Jedno z našich najpamätnejších dobrodružstiev sme zažili v marockom Chefchaouene. V tomto vysnívanom modrom meste sme strávili celý týždeň. Prechádzali sme sa jeho ulicami lemovanými nebesky modrými domami, ochutnávali sme miestnu marockú kuchyňu a obdivovali bohatstvo miestnej kultúry. Nakupovali sme suveníry na bazároch a užívali si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Mali sme tiež možnosť zajazdiť si na ťavách na krásnej piesočnatej pláži. Jeden deň sme strávili aj na Gibraltári, kde sme vyliezli na slávnu skalu, stretli sa so známymi opicami a obdivovali nádherný výhľad na more a okolitú krajinu. Navštívili sme aj menšie mestá v okolí Almerie, kde sme spoznávali historické pamiatky regiónu a vychutnávali si španielsku kuchyňu.

Vďaka programu Erasmus+ som mala možnosť zlepšiť si svoje jazykové znalosti. Každý deň som hovoril po anglicky so známymi a s vyučujúcimi, čo mi pomohlo rozvíjať svoje jazykové schopnosti.

Celkovo bola moja skúsenosť s programom Erasmus+ v Almeríi výnimočná. Dozvedela som sa veľa o sebe a o svete, našla som si nových priateľov a získala spomienky na celý život. Prihlásenie sa do programu Erasmus+ bolo jedným z najlepších rozhodnutí, aké som kedy urobila. Prostredníctvom programov organizovaných univerzitou a zapojením sa do miestneho života som dostala nespočetné množstvo príležitostí. Priatelia, ktorých som si našla, a dobrodružstvá, ktoré som tu zažila, mi navždy zostanú. Erasmus+ nebol len o učení sa, ale aj o objavovaní sveta, spoznávaní iných kultúr a budovaní trvalých priateľstiev. Mojich šesť mesiacov v Almerii v rámci programu Erasmus+ bolo zážitkom na celý život.

Každému by som vrelo odporúčala zúčastniť sa na takomto programe, pretože je to príležitosť, ktorá vám môže zmeniť život.

Almeria 01

Almeria 02

Almeria 03

Almeria 04