Az Erasmus+ Program Varázsa Spanyolországban

Az idegenforgalmi tanszék másodéves hallgatójaként a 2022/2023-as tanév nyári szemeszterét Spanyolországban töltöttem. Az Erasmus+ programra való jelentkezés az egyik legjobb döntésem volt.

Az Erasmus+ program által kínál lehetőségeknek köszönhetően döntöttem úgy, hogy 2022/2023-as tanév nyári szemeszterét Spanyolország déli részén, Almériában szeretném tölteni. A legjobb barátnőmmel együtt indultunk el ezen az izgalmas tanulási és kalandokkal teli úton, és fogalmunk sem volt arról, milyen fantasztikus időszak vár ránk.

Almería egy gyönyörű város a Földközi-tenger partján, és lenyűgöző történelmi és kulturális látnivalókkal büszkélkedik. Az első napokban gyorsan beleszerettem az itteni életbe, az állandó napfénybe és a barátságos emberekbe. Az egyetem, ahol tanultam, rendkívül nyitott és barátságos környezetet biztosított. Találkoztam diáktársakkal Németországból, Olaszországból, Franciaországból és még sok más országból. Az együtt töltött idő alatt egy szorosan összetartó közösséggé váltunk, és részt vettünk számos izgalmas eseményen. Az élet Almeríában lenyűgöző volt. Tele van kávézókkal, éttermekkel, ahol felfedezhettem a helyi konyhát és megismerhettem a spanyol életetmódot is. A szabadidőm egy részét a parton töltöttem, ahol élveztem a tengerparti sétákat és a napozást. Az itt töltött idő során számos kirándulást tettünk, felfedezve Spanyolország és környéke számos gyönyörű helyét. Egy hétvégét töltöttünk Barcelonában, ahol ámulatba ejtettek minket Gaudí lenyűgöző művei, sétáltunk a híres La Rambla sétálóutcáján és élveztük a tengerparti nyüzsgést. Egy egész hetet eltöltöttünk Ibizán, ahol elbűvölt minket az éjszakai élet pezsgése és a gyönyörű strandok varázsa. Buliztunk a világhírű klubokban, pihentünk a homokos partokon és ámulattal néztük a lenyűgöző naplementét. Az egyik legemlékezetesebb kalandunk Marokkóban történt, Chefchaouenben. Egy egész hetet töltöttünk ebben az álomszép kék városban. Bebarangoltuk az utcáit, amelyeket az égkék házak borítottak, megkóstoltuk a helyi marokkói ételeket, és megcsodáltuk a helyi kultúra gazdagságát. A bazárokban vásároltunk ajándékokat és élveztük a helyiek vendégszeretetét. Emellett csodálatos homokos tengerparton tevegelhettünk. Emellett egy napot eltöltöttünk Gibraltáron is, ahol felmásztunk a híres sziklára, találkoztunk a híres majmokkal, és megcsodáltuk a lenyűgöző kilátást a tengerre és a környező tájra. Almería közelében található kisebb városkákba is ellátogattunk, ahol felfedeztük a régió történelmi helyszíneit és élveztük a spanyol konyhát.

Az Erasmus-programnak köszönhetően lehetőségem nyílt az angol nyelvtudásom fejlesztésére. Mindennap angolul beszéltem az ismerősökkel és a tanáraimmal, ami nagyban segített a nyelvi készségeim fejlődésében.

Összességében az Erasmus-élményem Almeríában rendkívüli volt. Rengeteget tanultam magamról és a világról, új barátokra tettem szert, és életre szóló emlékeket gyűjtöttem. Az Erasmus+ programra való jelentkezés az egyik legjobb döntésem volt. Számtalan lehetőséget kaptam az egyetem által szervezett programokon és a helyi életben való részvételen keresztül. Az itt szerzett barátok és átélt kalandok örökre emlékezetesek maradnak számomra. Az Erasmus-program nem csupán a tanulásról szólt, hanem arról, hogy felfedezzem a világot, megismerjek más kultúrákat és tartós barátságokat építsek. Almeríában töltött fél évem az Erasmus+ program keretében egy életre szóló élmény volt.

Bátran ajánlom mindenkinek, hogy részt vegyen az Erasmus+ programban, mert ez olyan lehetőség, amely megváltoztathatja az életüket.

Almeria 01

Almeria 02