Všetky články

Erasmus+: Nezabud­nuteľné dobro­druž­stvá v Španielsku

Vďaka programu Erasmus+ som strávila letný semester akademického roka 2022/2023 v Španielsku, konkrétne v meste Almería.  S hrdosťou môžem povedať, že program Erasmus+ navždy zmenil môj život. Posledných päť mesiacov mi prinieslo skúsenosti, ktoré mi zostanú navždy.

Jednou z najpamätnejších častí mojej skúsenosti s programom Erasmus+ bolo množstvo nových ľudí z celého sveta, ktorých som spoznala. Okamžite som sa spriatelila so spolužiakmi, ktorí boli rovnako odvážni, ako ja. Skamarátila som sa s Nemcami, Talianmi, Francúzmi a mnohými ďalšími národnosťami, ktoré obohatili moje skúsenosti svojou rozmanitosťou. Počas spoločného pobytu som spoznala nové perspektívy a kultúry, ktoré rozšírili môj pohľad na svet. Počas programu Erasmus+ som nadviazala priateľstvá, ktoré pretrvajú celý život. Hoci som sa v prvých dňoch v novom prostredí cítila trochu nekomfortne, čoskoro som si uvedomila, že sme tu všetci s rovnakým cieľom: získať nové skúsenosti a rozšíriť si vedomosti o svete. Rýchlo sme sa zblížili a stali sme sa jeden pre druhého oporou v cudzom prostredí. So svojimi priateľmi z programu Erasmus+ som stále v kontakte a plánujem sa s nimi v budúcnosti opäť stretnúť, pretože verím, že tieto priateľstvá pretrvajú celý život.

Almería sa môže pochváliť mnohými miestnymi zaujímavosťami, ktoré som počas svojho pobytu v rámci programu Erasmus+ nemohla vynechať. Slávna pevnosť Alcazaba ma privítala svojou úžasnou maurskou architektúrou a nádherným výhľadom na mesto. neďaleká prírodná rezervácia Cabo de Gata ponúka nádherné pláže a úžasný morský život. Tapas bary lákajú spoznať pravú španielsku kultúru pri ochutnávaní vynikajúcich španielskych jedál a nápojov. Krajina sa môže pochváliť bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom a ja som si užívala prehliadku jej fascinujúcich miest a krajiny. Navštívila som Barcelonu, Ibizu, Valenciu a mnoho ďalších miest. Tieto výlety vo mne zanechali spomienky, na ktoré nikdy nezabudnem. Podarilo sa mi navštíviť aj Maroko a Portugalsko. Nikdy som si nemyslela, že by som mohla navštíviť toľko miest a spoznať toľko nových ľudí za tak krátky čas. Naozaj si myslím, že to boli najpamätnejšie mesiace môjho života a nič z toho by sa nestalo, keby som sa neprihlásila na Erasmus+ študijný pobyt.

Ak niektorí ešte stále váhate, či sa prihlásiť do programu Erasmus+, určite by som povedala, že oplatí sa do toho pustiť. Erasmus+ je príležitosť spoznať svet, nájsť si nových priateľov a spoznať rôzne kultúry. Pobyt v cudzej krajine vám rozšíri obzory, zlepší jazykové schopnosti a sebavedomie a pomôže vám nájsť svoje miesto vo svete. Erasmus+ bol jedným z najlepších rozhodnutí v mojom živote a každému odporúčam, aby túto fantastickú príležitosť využil.Erasmus Spain 01

Erasmus Spain 02

Erasmus Spain 03

Erasmus Spain 04