Všetky články

Naša študentka získala štipendium Mártona Árona

Maďarské ministerstvo zahraničných vecí a obchodu v Maďarsku vyhlásilo výzvu pre študentov s maďarskou národnosťou žijúci mimo Maďarska a študujúcich vo svojich krajinách.

Z 89 uchádzačov sa 35 talentovaným študentom podarilo uspieť v tomto programe.  Medzi nimi bola aj študentka Fakulty stredoeurópskych štúdií, ktorá ako jediná  reprezentovala našu univerzitu a aj celé Slovensko.  Kitti Tóth je študentkou druhého ročníka na Ústave pre vzdelávanie pedagógov. Jej prácu podporila PaedDr. Zuzana Nagyová Lehocká, PhD.

Názov ich výskumu je „Modely v živote dieťaťa predškolského veku”, v rámci ktorého skúmali vplyv rodičovských a učiteľských rolí na rozvoj detí v predškolskom veku. Kitti prezentovala výsledky svojho výskumu na konferencii v Budapešti a úspešne získala štipendium na podporu talentovaných jednotlivcov.

Marton Aron osztondij 01

Marton Aron osztondij 02