Márton Áron-ösztöndíjban részesült hallgatónk

A magyarországi Külgazdasági és Külügy­minisztérium pályázatot hirdetett olyan határon túli magyar hallgatóknak, akik szülőföldjükön folytatják tanul­mányaikat.

A 89 pályázó közül 35 került be sikeresen a tehetséggondozó programba, ahol az országból egyedüliként képviselte intézményünket Tóth Kitti, másodéves óvodapedagógus hallgató. Munkáját vezetőtanárként PaedDr. Nagy Lehocky Zsuzsa, PhD. segítette.

Kutatásuk címe a Modellek az óvodáskorú gyermek életében, mely során a szülői és pedagógusi szerepek hatásait vizsgálták az óvodáskorú gyermekek fejlődésére.

A Budapesten megrendezésre került konferencián Kitti beszámolt kutatásuk eredményeiről, a tehetséggondozó ösztöndíjat pedig sikeresen elnyerték.

Marton Aron osztondij 01

Marton Aron osztondij 02