Magyar nyelv és irodalom szakpárosításban (tanári szak)

A végzett hallgató ismeri a tantárgyi specializációjához tartozó tudományágak alapvető szerkezetét és tartalmát, áttekintése van a nyelv- és irodalomtudomány főbb kutatási területeiről, módszereiről és eljárásairól. Alapvető elméleti ismeretekkel rendelkezik a magyar nyelv fonetikájáról és fonológiájáról, morfológiájáról, lexikológiájáról, mondattanáról, stilisztikájáról és szövegtanáról. A végzett hallgató rendelkezik irodalomelméleti és intermedialitás-elméleti alapismeretekkel, ismeri a magyar és a világirodalom fejlődési szakaszait, irányzatait és áramlatait, azok főbb képviselőit és meghatározó műveit. A végzett hallgató képes a különböző műfajú művészeti szövegek komplex nyelvi elemzésére és értelmezésére. A végzett hallgatónak elméleti ismeretei vannak a magyar helyesírásról, a gyakorlatban képes helyesírási szempontból ellenőrizni és javítani szövegeket. A nyelv- és az irodalomtudomány területén szerzett elméleti ismereteket a tanítási folyamatban alkalmazni tudja.

A kétszakos tanári alapképzési szakon végzett hallgatók a következő foglalkozásokat tölthetik be:  nevelőtanár,  pedagógiai asszisztens.